Затверджено Програму розвитку міжнародного аеропорту «Ужгород» на 2021 – 2025 роки

Затверджено Програму розвитку міжнародного аеропорту «Ужгород» на 2021 – 2025 роки

Відповідне рішення обласні обранці прийняли на 18-й сесії облради.

Розроблення цієї Програми зумовлено необхідністю забезпечення: надійності та безпеки функціонування авіапідприємства, підвищення рівня безпеки авіаперевезень і сертифікаційної придатності інфраструктури аеродрому, відповідності її нормам ICAO, подальшого розвитку аеропорту та його матеріально-технічної бази тощо.

Початок існування Ужгородського аеропорту датується 1924 роком, де перші авіаперевезення виконувалися «Чехословацькими авіалініями» на Прагу та Кошіце. Днем його відкриття вважається 26 листопада 1945 року – дата видання директиви Головним управлінням повітряного флоту СРСР про направлення на постійне базування авіаланки літаків у місті Ужгород.

Передумовою створення ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» стало рішення облради від 30 березня 2000 року № 219 «Про надання згоди на передачу об’єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області» на підставі відповідного розпорядження Кабміну України від 26 липня 2001 року та інших розпорядчих документів.

На сьогодні ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» перебуває у складному фінансовому стані через відсутність регулярних авіарейсів, обслуговує переважно чартери. Польоти в аеропорту «Ужгород» здійснюються в умовах виконання польотів за правилами візуальних польотів до/з аеропорту «Ужгород» відповідно до Інструкційних вимог та процедури використання повітряного простору Словацької Республіки при маневруванні повітряних суден для заходження на посадку та після вильоту з аеропорту, що обмежують маневрування літаків. Зазначене зумовлено закінченням Угоди між Кабміном України та Урядом Словаччини про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та про експлуатацію аеропорту «Ужгород», яка діяла до 16 червня 2016 року. До речі, до 2016 року щороку з аеропорту «Ужгород» у середньому відправлялося близько 500 авіарейсів і понад 5,0 тис. пасажирів.

Протягом першого півріччя 2020 року з аеропорту відправлено 44 повітряні судна, що виконували чартерні рейси, з яких переважно повітряні судна авіації загального призначення (малотоннажні); та відправлено 175 пасажирів.

Тож реалізація заходів Програми на 2021 – 2025 роки забезпечить розвиток аеродромної та аеропортової інфраструктури ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород», підвищення якості обслуговування пасажирів, членів екіпажів повітряних суден, повітряних суден, відновлення виконання регулярних авіарейсів, збільшення кількості чартерних рейсів та обсягів перевезення пасажирів, відновлення вантажних авіаперевезень, поступове створення умов для підвищення фінансово-господарської самостійності підприємства, його бездотаційного, самоокупного функціонування, повідомили у пресслужбі Закарпатської облради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *