Закарпатський лікар цілить не лише тіло, але й душу

лікарНещодавно у редакцію газети «Добра справа» завітав місцевий житель із закарпатською газетою у руках. Чоловік показав нам статтю про одного знаменитого лікаря та розповів, як вдалось позбутись урологічного захворювання йому та гінекологічного його дружині.

« Степан Томович Біляк — лікар від Бога і буду мати великий гріх, якщо не донесу до людей інформацію про нього. Сьогодні люди страшенно хворіють і рятуються, хто як може. Чисто випадково я потрапив до Духовно-медичного центру в Ужгород, де цей лікар без жодного розрізу, без болю, без крові за досить невелику плату зробив мені операцію по видаленню простати», – розповів чоловік, залишив нам контакти та попросив поспілкуватись із лікарем Степаном Біляком.

Готуючись до інтерв’ю, знаходимо багато різноманітної інформації про Заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, який одночасно є і протоієреєм УПЦ, побудував за власний кошт клініку та храм в Ужгороді. Щоб детальніше довідатись про діяльність та сферу послуг центру, спілкуємось ( по телефону) із паном Степаном.

 — Доброго дня Степане Томовичу, ми довідались про Вашу клініку нещодавно і хотіли б ознайомити читачів детальніше із послугами, які вони можуть отримати у Вас…

Ми раді вітати у нашому духовно-медичному центрі жителів з усіх куточків України. Нікого не обділимо, не пройдемо повз, не залишимо без допомоги. Сьогодні у нашому центрі активно лікуються люди з гарячої точки, де триває Ато, тобто з Донецької та Луганської областей. Лікуються та готуються до операцій люди з Київщини, Івано-Франківщини та різних областей України. В Духовно-медичному центрі проводяться оперативні втручання як традиційними так і лапароскопічними та іншими ендо-хірургічними методиками хворим хірургічного, урологічного, гінекологічного та судинного профілів, а також амбулаторне консервативне лікування. В наявності одно- та двомісні палати, готель для родичів і приїжджих пацієнтів та амбулаторне лікування. Кожна палата обладнана санвузлом та душовою кабінкою. Поруч з операційним залом знаходиться палата інтенсивної терапії.

Яка ж історія створення даного закладу?

Я народився у селі Горінчово на Хустщині. З дитинства, пригадую, хотів бути лікарем і навіть облюбував собі одну місцину під горою, де була криничка з холодною водою, ліс, виноградник, аби побудувати там лікарню. Ця мрія жевріла в душі з тих малих літ. І коли на початку 90-х почалися ці перебудовні часи, я звернувся до влади, аби отримати землю під лікарню. Обрав це місце в селі Минай. Будівництво лікарні розпочалося в 1996 році, коли я ще завідував урологічним відділенням обласної лікарні. Але приватною медичною допомогою я почав займатися у 1992 році, коли закупив лапараскопічну технологію оперативного лікування. У 1999 році тодішня влада високо оцінила наші зусилля, і за втілення в медичну практику новітніх світових методик та розробку високоефективних методів оперативного лікування і проведення VІІ Конгресу світової федерації українських лікарських товариств в Ужгороді, в якому брали участь 540 делегатів із 16 країн світу, присвоїла мені звання «Заслужений лікар України». І поки в Минаї тривали ще будівельні роботи, я тимчасово орендував приміщення під приватну клініку в мікрорайоні «Шахта». Але на початку 2007 року перейшов сюди, хоча на той час були готові тільки два поверхи медичного закладу. З тих пір надаємо різнобічну медичну допомогу: урологічну, хірургічну, гінекологічну та терапевтичну. При необхідності залучаємо до співпраці фахівців й інших спеціальностей. Допомагає мені мій син, який пройшов стажування в Європі і вміє сьогодні навіть більше ніж я. Я також мав практику в багатьох країнах світу. Почав їздити ще в радянські часи. Вже тоді встиг побувати у найкращих клініках Львова, Києва, Ленінграда, Мінська, Москви. Адже на той час там теж застосовувалися передові технології і працювали лікарі вищого класу, професіонали, яким дивувалися відомі хірурги Європи та Америки. Саме в тодішніх потужних радянських клініках навчився робити операції на паращитоподібних залозах, видаляти кораловидні камені з нирок, з виключенням артеріального кровотоку. І скажу відверто, що ніхто із моїх закарпатських колег не має такої потужної медичної практики. Вважаю, для того, аби чогось досягти, лікарю просто необхідно самому інвестувати у свою практику. В моєму випадку ці поїздки за кордон і були своєрідними інвестиціями. Адже я мав можливість пройти таку серйозну спеціалізацію, яку проходять лікарі в Америці. Не можу не згадати Польщу. Побувавши там кілька разів, я освоїв проведення дванадцяти нових урологічних операцій: радикальні операції при раку простати, раку сечового міхура, раку нирки… Там я вдосконалив свої практичні знання. У своїй роботі використовуємо найсучаснішу лапароскопічну, ендоурологічну та ендогінекологічну апаратуру з найкращою якістю огляду тканин.

Ваш син – Степан Біляк-молодший – працює разом з Вами?

Син пішов моїми стопами та стопами дружини Тамари. Адже моя жінка – також лікар-педіатр. Син змалку приглядався до нашої роботи. Куди б я не їздив, брав його з собою. Згодом, закінчивши школу, він вступив на медичний факультет Ужгородського нацуніверситету. А вже, навчаючись на другому курсі, асистував мені під час проведення операцій. Закінчивши УжНУ, син пройшов інтернатуру по хірургії, спеціалізацію по урології у клініках Львова, два роки клінічної ординатури та три роки – аспірантури в ДУ «Інститут урології» НАМН України в Києві. Оперативному лікуванню навчався в директора Інституту, академіка та президента НАН України, Героя України Олександра Возіанова, ендоурології та літотріпсії у член-коресподента НАМНУ Сергія Возіанова, професора Валерія Дзюрака, завідувачів І, ІІ та ІІІ урологічних відділень Інституту, відповідно, Володимира Винниченка, Василя Черненка, Володимира Зубко та в інших досвідчених колег. Відтак захистив кандидатську дисертацію на тему: «Обгрунтування лапароскопічного методу високої резекції яєчкогової вени при варикоцеле». Сином я горджуся, адже бачу, наскільки швидко він освоює сучасні медичні технології, як він відноситься до хворих, як знаходить з ними спільну мову, як, зрештою, серйозно ставиться до обраної професії. І зараз ми працюємо у нашому духовно-медичному центрі разом.

Розкажіть більш детально про цю сучасну апаратуру, яка є у вашому центрі.

Лапароскопічна апаратура дає можливість робити операції без традиційних розрізів та крові. Тобто, з допомогою спеціальних інструментів на тілі хворого робляться три-чотири дірки, через які вводиться необхідний інструментарій для проведення оперативного втручання та спостереження за процесом на моніторі комп’ютера. Що стосується ендоурологічної апаратури, то принцип її роботи практично такий як і лапараскопічної. З її допомогою без тих же традиційних розрізів на тілі проводяться операції урологічного профілю.

За допомогою лапараскопії та ендохірургії проводимо операції на нирках, сечоводах, сечовому міхурі, простаті, зовнішніх статевих органах, жовчному міхурі та жовчних шляхах, на матці, яєчниках, піхві та інші. Лапараскопічно видаляємо жовчний міхур, проводимо пластику гриж, апендектомію, видалення варикозних вен сім`яного канатику, нефропексію, нефректомію, кістектомію, фібромактозних вузлів матки, відновлюємо прохідність маточних труб, проводимо фіксацію матки. Крім того, ми вже фактично засвоїли лапараскопічну операцію при пухлинах нирки. Використовуємо в лікуванні й озонотерапію – це метод лікування із застосуванням медичного озону. Озонотерапія ефективно сприяє проведенню симультанних операцій – тобто, коли проводиться по дві-три різнопрофільні операції одночасно під час одного наркозу. В цілому, наша клініка розрахована на відділення хірургічного, терапевтичного та поліклінічного профілів.

Не може бути все так добре, ще недорого. Людей перш за все цікавить вартість операцій, лікування. Чи може собі дозволити пересічний українець зробити у Вашому центрі операцію чи вилікувати ту чи іншу недугу?

Перш за все хочу сказати, що у нас консультації безкоштовні. Надаємо безоплатні консультативні допомоги тим хворим, яким лікарі прогнозують трагічні наслідки і говорять: «Їдьте куди хочете, вам уже ніхто не допоможе». Харчування при центрі також безкоштовне. Що стосується оплати за інші послуги, то ми ще жодну людину не відправили додому, з огляду на те, що їй не стає грошей. Завжди враховуємо фінансове положення тієї чи іншої людини. Господь підказує, як мені поводитись з тим чи іншим пацієнтом. Окрім того, у нас не обійдеться операція дорожче, аніж у державній лікарні, бо ж усі ми знаємо, що й там безкоштовно ніхто не оперує.

Ось для прикладу операція по видаленню матки скільки може коштувати?

Залежно від тяжкості. В середньому 1 тисяча умовних одиниць, а сюди вже входять ліки та інші послуги.

Чи були у Вас операції, що закінчились трагічно?

Слава Богу, від початку існування центру і по сьогодні жодна людина у нас не померла. Може тому, що ми лікуємо не лише тіло. Коли ти лікуєш і душу, й тіло – це зовсім інший ефект. Більше того, із власної практики зрозумів, що лікувати віруючу людину набагато легше, ніж невіруючу. Тому, коли розпочав будівництво лікарні, подумовував і про те, аби на території медзакладу збудувати храм. 2 січня 2000 року храм святого архідиякона, первомученика за Віру Христову Стефана був освячений Патріархом Філаретом. Через декілька років поруч із церквою ми розпочали будівництво дзвіниці з літнім варіантом храму преподобного Агапіта Печерського, першого українського лікаря, часточка мощей якого знаходиться тут, у церкві. За якийсь час дзвіницю з храмом освятили. А в 2002 році я був висвячений у сан диякона, 2003 – ієрея, а в 2004 – протоієрея. Таким чином, ми поєднали медичну складову із духовною. І вкупі досягаємо бажаного успішного лікування та швидкого одужання. До речі, майже всі наші пацієнти стверджують, що в лікарні відчувається Божа благодать.

Готуючись до інтерв’ю, ми знайшли про Вас в інтернеті багато, як позитивної, так і не дуже інформації. Як Ви можите спростувати її? Це Ваші вороги, конкуренти називають Вас недобросовісним лікарем?

Знаєте, де є успіх, там завжди є заздрість, є підлість інших людей, які хочуть тебе підставити. Я завжди був активним борцем за справедливість, за доступність медицини для простого люду, тому нажив собі ворогів і серед медиків, і серед представників влади. Думаю, що хто вже був у нашому центрі на лікуванні, все прекрасно розуміє і направляє до нас своїх друзів, знайомих.

Наталія Кузьмин, газета

«Добра справа», м. Долина,

Івано-Франківська обл.

P.S. Ми не можемо рекомендувати Вам, дорогі читачі, ту чи іншу клініку, лише ділимось з Вами отриманою інформацією. Просимо Вас одне — бережіть своє здоров’я та здоов’я близьких для Вас людей! Якщо Вас зацікавила інформація, то зв’яжіться із лікарем( 0505343843), поділіться своїми проблемами та довідайтесь більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *