Закарпатській обласній психіатричній лікарні урізали фінансування, волонтери б’ють на сполох

Відомий волонтер Катерина Легерда занепокоєна долею обласної психіатричної лікарні у селі Вільшани, хворим скоро не буде що їсти

Зчерствілі душі….
Урізали фінансування з обласного бюджету майже у 8 разів!

Чи подумали ті “обранці від народу” про тих душевнохворих, які там знайшли своє останнє пристанище?

Хвороба на обирає людей по статусу, рангу, грошей у гаманцю, там опинилися чиїсь батьки діти…

Звертаюся до всіх притомних можновладців,
СХАМЕНІТЬСЯ І ВРЯТУЙТЕ ТИХ НЕЩАСНИХ У ВІЛЬШАНСЬКІЙ ПСИХІАТРИЧНІЙ ЛІКАРНІ!
Sos!

Благодійний фонд “РУКА АНГЕЛА” вже організував збір продуктів для лікарні.

/

Раніше “Трибуна” повідомляла%

Пацієнти та працівники обласної психіатричної лікарні, що у Вільшанах можуть опинитися на вулиці. Причина банальна – на їх утримання виділили всього 14 % від потреби. Куди подінуться хворі, переважна більшість яких не має навіть рідних?
Психіатрична лікарня в селі Вільшани була заснована понад 60 років тому. Пацієнтів за цей час тут пролікувалась не одна тисяча. І усі вони отримували належний догляд та відповідну медичну допомогу. Зараз переважна більшість пацієнтів , а це майже 80% хворих, люди старші 60 років. Усі вони потребують не лише лікування а й особливого догляду. Адже значна частина з них вже не може себе елементарно обйти: Їх треба годувати, та інколи навіть водити до вбиральні.
Проблема в тому, каже директор закладу, що з початком другого етапу медреформи, заклад втратить більше 80% фінасування. А це значить, тих хворих, які тут перебувають вже багато років просто нічим буде ні лікувати ні годувати. Тож, яке яке майбутнє чекає на хворих, які більшу частину життя провели у стінах цієї лікарні, важко і уявити. Зараз у закладі проходять лікування понад сотня хворих. Частина з них немає паспортів. Та над вирішенням цього питання активно працюють .
Головне, що усі пацієнти, які тут лікуються відчувають себе комусь потрібними. З ними спілкуються на рівних та дозволяють допомагати у господарчих справах. Медичні працівники різних рівнів перекоанні, такі заклади ні в якому разі неможна залишати без фінансування, адже це фактично це означає їх закриття. Тож, чи залишаться пацієнти таких лікарень сам на сам зі своїми проблеми і яка доля їх поки – питання, однозначно лише одне : без допомоги та підтримки інших такі люди не довго не проживуть.

 

4

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *