Закарпатська ОВА дає добро на перехід Сидора до Сербського патріархату

Законодавство не забороняє перехід парафії отця Сидора, якого звинувачують у розпалюванні релігійної ворожнечі, до Сербського патріархату

Про це повідомили у відповідь на запит “Еспресо.Захід” у департаменті стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської обласної військовій адміністрації.

Настоятель храму Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді отець Димитрій Сидор, який називав ПЦУ безбожниками, а здобуття Томоса представляв як “безумство кучки неправославних людей”, заявив про перехід до Сербського патріархату, з якого Православна церква на Закарпатті вийшла у 1945 р.

“Не хочемо мати нічого спільного з гонителями церкви або з розкольниками”, – заявив отець Сидор, який називає себе русином.

Павло Федака назвав таку постановку питання планом «Б» для московського православія в Закарпатті (відео)

Дмитро Сидор оскверняє цінності українського народу, ставить під сумнів існування України як держави, української мови, самої української нації, поширює поняття та ідеологію «русского міра».

Відпрацьовує проєкт дезінтеграції українського простору використовуючи фсбешну схему – «русини», РПЦ і «русскій мір»

https://

“Згідно з статтею 8 Закону України  “Про свободу совісті та релігійні організації держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних та організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін та доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади, – повідомляють у Закарпатській обласній адміністрації. – Таким чином якщо Сербська православна церква погодиться підтримати ініціативу щодо приєднання до її складу парафії УПЦ (МП) о. Димитрія Сидора у м. Ужгород, чинним законодавством такий перехід не забороняється.

У березні Служба безпеки України оголосила підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі настоятелю Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді Димитрію Сидору.  Ужгородський міськрайонний суд застосував стосовно отця Сидора міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання із забороною спілкуватися зі свідками.
У Закарпатській області діють 623 релігійні громади УПЦ і з 24 лютого 2022 року жодна не подала заяву до обласної адміністрації про перехід до ПЦУ.

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *