Закарпатець Роланд Цебер взяв участь у зустрічі угорської опозиції з керівництвом Верховної Ради

Закарпатець Роланд Цебер взяв участь у зустрічі угорської опозиції з керівництвом Верховної Ради
Про це повідомляє Роланд Цебер – радник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Лише у п’ятницю в Угорщині офіційно зареєстровано опозиційну партію “SzocDem” ( Szocialisták és Demokraták, про цю опозиційну силу та їх лідера я писав в одному із минулих постів), а вже цього тижня голова партії, екс Президент Парламентської асамблеї НАТО Mesterházy Attila із соратником та співзасновиком партії Dr. Szakács László прибули до Києва.
Такий явний політичний жест говорить про одне – угорці показують Україні та цілому світу, що Угорщина – це не лише Орбан із його пропутінською позицією, але й проєвропейськи налаштовані політики, які добре розуміють, хто є ворог для усього цивілізованого світу, а хто цей світ від цієї варварської навали активно захищає.
Поміж російскими масованими ракетними обстрілами столиці яку героїчно відбивають ЗСУ, угорських політиків зустріли із радником Президента України, Уповноваженою Президента з питань забезпечення прав захисників України Альоною Вербицькою.
Попереду – переговори із представниками парламентських фракцій у Верховній Раді та іншими політиками.
***
Сьогоднішній день у Верховна Рада України пройшов, зокрема, під знаком налагодження угорсько-українських відносин. Так, наразі в цьому процесі не беруть участі представники вищих щаблів угорської влади, однак наступне покоління угорських політиків, в обличчі представників опозиційної партії “СоцДем” переконані, що майбутнє України – в євроатлантичній та євро інтеграції, а усі питання, які виникають між державами можна вирішити за столом переговорів.
Таку думку голова партії “Соцдем”, колишній Президент парламентської асамблеї НАТО Mesterházy Attila та його колега Dr. Szakács László висловили під час зустрічі із першим заступником голови Верховної Ради України Oleksandr Korniyenko та на численних переговорах із представниками парламентських фракцій.
Особливо важливим є розуміння опозиційними угорськими політиками найголовнішого – ніхто не хоче миру більше, ніж самі українці, однак такий мир може бути лише в тому разі, якщо він гарантуватиме суверенітет України.
Домовилися продовжити контакти та дискусії, разом протидіяти російській пропаганді та підтримувати рух України до ЄС та НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *