Як у Хусті «оленів» на колесах ловили (ФОТО)

Припаркувався у недозволеному місці – отримай наліпку на лобове скло. Члени громадської організації «Фойта», працівники ДАІ та журналісти знову вийшли на вулиці міста, щоб закликати водіїв дотримуватися правил дорожнього руху. До чергового рейду «Стоп-Хам» приєдналася і «Нарцисова Долина».
Миритися із ситуацією на дорогах, де автовласники залишають свої автівки будь-де, не хочуть активісти “СтопХам”. Вже втретє вони виходять на вулиці міста, щоб спробувати «перевиховати» місцевих порушників і змусити їх дотримуватися правил паркування.
У руках у активістів уже знайомі хустянам наліпки: “Я паркуюсь, як олень” . Клеять їх порушникам на лобове скло. Наприклад, на вулиці Конституції буквально за кілька хвилин вдалося «прикрасити» наліпками з десяток машин. Громадські активісти не лише маркували автовласників, але і роз’яснювали горе-водіям, які перебували в авто під час акції, що вони порушують правила паркування. І, якщо такі порушники одразу погоджувалися поїхати геть, на лобове скло їхніх авто нічого не чіпляли.
Не поталанило водію, який припаркувався на тротуарі та під знаком, який забороняє стоянку. Чоловік отримав не лише «сувенір» на лобове скло, але і штраф у сумі 255 гривень від працівника ДАІ. Загалом за кілька годин рейду було складено сім протоколів, проведено профілактичну бесіду із 40 водіями та наклеєно більше сотні наліпок.
За словами активістів, водії паркуються не тільки під заборонним знаком. Вони скрізь: і на пішохідному переході, і на зупинці громадського транспорту, і на тротуарах. Однак зазначають, що їхні дії виправдані.
Місцеві жителі погоджуються з тим, що на дорозі безлад і «карати» нахабних водіїв – необхідність. Якщо акція проходить на законних підставах, то вони лише за.
Проте у автовласників своя думка – вільних місць для паркування у Хусті немає. Та й справді, брак паркувальних місць – одна із головних причин хаосу на дорогах.
– Акція «Стоп-Хам» спрямована не тільки на те, щоб показати автомобілістам, що не потрібно паркуватися там, де не можна, а також це знак для міської влади: проблема з парковками актуальна і її потрібно вирішувати, – каже активіст Юрій Подгорняк. – Ставляться до такого заходу по-різному. Хтось після наліпок обіцяєбільше не порушувати правил паркування, а хтось іде на конфлікт. Найбільше бентежить те, що водії ставлять авто на пішохідному переході, що може стати причиною ДТП.
Загалом акція пройшла спокійно: більшість водіїв погоджувались перепаркуватись, та визнавали, що порушили ПДР. Більше того, під час рейду деякі водії, які намагалися припаркуватися у недозволеному місці, бачили камеру та активістів із наліпками, одразу ж розверталися.
Активісти «Стоп-Хам» обіцяють доти «виховувати» хустських водіїв, допоки вони не навчаться паркувати свої машини за правилами. Факти паркування з порушеннями будуть фотографувати, а світлини – розповсюджувати у соціальних мережах.
Анна Перец

Нарцисова Долина

олень3 олень2 олень

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *