Перечинську казарму за безцінь продали матушці священика московського патріархату (ДОКУМЕНТ)

Найбільшу казарму колишньої військової частини в Перечині було продано 31 грудня 2008 року. Це такий собі подарунок матушці місцевого головного священика московського патріархату від в.о. міського голови до Нового року, бо саме вона стала «переможницею» аукціону в якому, крім матушки, брала участь і Марина Белеканич – двоюрідна сестра тодішнього очільника Перечина.

Це було досить давно, але міськрада, нехтуючи законом, не оприлюднила інформацію про переможця аукціону в ЗМІ, і тому ми багато років не знали, як це проходило. Хочу нагадати, що у 2006 році виконком міськради прийняв рішення про передачу цієї казарми громадянам, які стояли на черзі і мали бажання за свій рахунок провести реконструкцію казарми під багатоквартирний будинок. Зі зміною влади у березні 2007 та зайняттям посади в.о. міського голови Гуранич М.І.,політика щодо виділення квартир помінялася.

Крім цього недавно виплило, що земельна ділянка під викупленою казармою до цього часу не оформлена, а пройшло сім років, і за неї не сплачується земельний податок.

На сесії міcької ради, яка відбулася 28 травня 2015 року, міськрада винесла на продаж одну із будівель колишнього військкомату, і, як засвідчив депутат-шовгор міського голови Василь Гуранич, цю будівлю планують продати релігійній громаді московського патріархату, котрій уже і так передано в ренту головну будівлю, де раніше розміщувався райвійськкомат.

По цьому факту мною проведено журналістське розслідування і виявлено ряд порушень кримінального характеру. Судіть самі.

Із вищевказаного договору випливає, що початкова вартість казарми з ПДВ складала 414197.28 грн., яку в подальшому було знижено на 30%  до суми 289938.10 грн. Різниця складає 124259 грн., що на той час становило більше 15.0 тис. доларів США. І взагалі найбільшу казарму площею 1369 м. кв. продали за ціною, на той час, трикімнатної квартири, 36.0 тис. доларів США. Зверніть увагу на пункт 1.5 вищевказаного договору, де вказано, що рішення про зниження вартості затверджено Перечинською міською радою 30.09.2008 року.

На мій депутатський запит до міськради, чи проводилися сесія або засідання виконкому міськради 30.09.2008 року, я отримав відповідь, що такі 30.09.2008 року не проводилися.

Тоді виникає запитання, а хто ж тоді знизив вартість казарми на 124259 гривень.

Виявляється, що це зробила так звана комісія з питань проведення аукціонів, яка була створена за розпорядженням в.о. міського голови Гуранич М.І., і до якої увійшли виключно працівники апарату міськради: Мулеса О.М. – голова комісії (юрисконсульт міськради), члени комісії: Хропіна О.Ю. – секретар керівника міськради, Мадяр Ю.М. – землевпорядник, Пожайрибко Н.П. – завідуюча відділом бухгалтерського обліку та фінансової звітності, Гуштан Т.М. – спеціаліст II категорії.

Ця комісія, де голова та всі її члени є підлеглими пані Гуранич М.І., і знизила вартість казарми та іншого комунального майна на 30%, але такими повноваженнями вони наділені не були.

Передача права на управління комунальним майном належить до виключної компетенції сесії – органу місцевого самоврядування. Це встановлено ч. 31 п.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», де чітко встановлено, що до виключної компетенції сесії належить: «прийняття  рішень  про  передачу  іншим  органам  окремих повноважень  щодо  управління майном,  яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади,  визначення меж  цих повноважень та умов їх здійснення». Такого рішення міська рада не приймала.

Незважаючи на очевидність кримінального правопорушення з боку в.о. Перечинського міського голови п. Гуранич М.І., нанесення збитків територіальній громаді, правоохоронні органи, мабуть, виступаючи в ролі адвокатів злочинців, не поспішають вносити цю інформацію в Єдиний реєстр досудових розслідувань та розслідувати цей злочин.

У цій казармі планувалося облаштувати 12 квартир для перечинців, але опинилася у власності матушки.

Іван Погоріляк

казарма казарма2 казарма3

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *