Сміттєпереробного полігону на Хустщині не буде

сміттяПро потенційне будівництво сміттєпереробного полігону жителі Стеблівки дізналися лише у квітні з місцевої преси. А рішення ухвалили на засіданні громадської ради при Хустській РДА, щоправда, без обговорення із громадами сіл Стеблівки та Буштина, де планувалося спорудження.
Під полігон планували забрати 62 гектари стеблівської землі в урочищі Когутови. Місцеві жителі на камеру розповідають, що мова йде про сільськогосподарські землі, меліоративні канали яких постачають чистою водою колодязі всього села. Тому село виступило категорично проти такої ініціативи районної та обласної влади.
Голова районної ради Олександр Липчей прокоментував ситуацію. Він каже, що планував організувати зустріч президента фірми, яка мала будувати сміттєвий полігон, із громадою Стеблівки. Люди ж, маючи свою чітку позицію, не захотіли спілкуватися з цим чоловіком. У фірмі ж переконують, що виробництво є нешкідливим. Хоча, важко уявити, як тонни токсичного сміття можуть не завдати жодної шкоди навколишньому середовищу…
У свою чергу, представники громад сіл Буштина Тячівського району та Стеблівки Хустського, розповідають, що на землях, які за підтримки обласної і районної влади облюбували інвестори, газдують місцеві фермери. Вони вже вклали у грунти гроші, і вирощують тут полуницю крапельним способом, підвівши до рядків із фруктами воду.
Наразі питання спорудження полігону саме на землях Стеблівської та Буштинської громад закрито, селянам вдалося відстояти свої землі та право на екологічно чисте середовище. Невідомо, щоправда, чи завтра такий полігон не запланують спорудити у інших населених пунктах Хустщини…
Павло БІЛЕЦЬКИЙ за матеріалами телеканалу «Тиса-1»

Нарцисова Долина
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *