Doc.ua запис до лікаря

Влада Закарпаття ігнорує освітянські проблеми

Спроби громадськості краю привернути увагу керівництва краю до факту найгірших результатів ЗНО серед всіх регіонів України, що демонструє Закарпаття наштовхуються на глуху стіну мовчання. Пояснити вперте мовчання нашої влади в цій ситуації, з позицій здорового глузду, неможливо. Матеріали в соціальній мережі, матеріали в друкованих та електронних виданнях, відкритий лист та прес-конференція відомих закарпатців з приводу проблем в шкільній освіті – жодної реакції з боку нашої влади.

Ініциативна група вирішила звернутись до обласних депутатів підтримати звернення до керівництва області зайнятись аналізом ситуації. Нам вдалось отримати підтримку чотирнадцяти депутатів обласної ради, які додаємо до попереднього звернення. Відкритий лист буде передано до канцелярій ОДА та Ради. Маємо надію, що цього разу наші обранці зможуть змусити владу глибоко зайнятись вивченням ситуації і забезпечать гласність на всіх етапах від аналізу ситуації до приняття рішень і їх виконання. Чи можна з відсотковою впевненністю сказати, що процес зрушив з місця. Я, думаю, що ні. Але можу зауважити, ми готові робити наступні кроки по впливу на владу, свідомо і самостійно зайнятись аналізом ситуації і вироблення рішень по стану справ в шкільній освіті, в межах компетенції і можливостей місцевого самоврядування на рівні області.
Окремо скажу про хід збору підтримки серед депутатів облради. Насамперед зауважу, що сайті обласної ради ніякої інформації по контактам наших обласних обранців не має. На сайті Івано-Франківської облради така інформація є. Спроба отримати контакти, хочаб електронні адреси, в адміністрації Ради закінчилась пропозицією надати письмове офіційне звернення, яке буде в установленому порядку розглянуто і мені в установлені строки нададуть відповідь. Тому були використані Фейсбук і Гугл, а також особисті контакти з роботи по “Закарпаття. Хто є хто”.
В Фейсбуку мають сторінки 33 депутати, але не всі активні користувачі мережі. Найбільш інформативне спілкування, тому що видно хто читав звернення, а хто ні. Через фейсбук отримана підтримка від 8 депутатів. Контакти (сл.тел., ел. пошта) 26 депутатів вдалось знайти через Гугл, по цьому шляху вдалось отримати підтримку одного депутата. Завдяки особистим зв”язкам лист підтримали 5 депутатів. На майже половину депутатів облради мені не вдалось, бо не зміг знайти жодних контактів. Тільки один із депутатів, на якого вдалось вийти відмовився підтримати звернення. Михайло Мотильчаку для приняття рішення не дістає результатів ЗНО 2014 р., а раптом все вже покращилось. Якщо виходити з того, що пан В. Мотильчак колишній керівник освітньої галузі Закарпаття, можливо в його діях слід шукати і відповідь, чому нинішня влада вперто не бажає займатись цією проблемою. Це описав Паркінсон: “Якщо є спосіб відкласти приняття важливого рішення, справжній чиновник завжди його використає”.
Ми вдячні депутатам, які підтримали, тепер вже спільне, звернення. Більшість з них мають своє бачення проблеми і конкретні пропозиції.Маємо надію, що така щира зацікавленність проблемою буде достатньою гарантією для приняття рішень керівництвом області.
Не можу не поділитись одним з цікавих моментів збору підтримки. Виславши стандартний набір інформації Андрію Балозі, практично, миттєво отримав позитивну відповідь, тобто без будь-яких консультацій з досвіченими близькими і родичами. Мені сподобалось.
А в цілому, будемо знову чекати підтримки наших ініциатив від ЗМІ та громадськості поки не отримаємо необхідний нашому суспільству результат.

Володимир Мерцин
Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *