Влада Орбана здійснює політичні репресії проти Євангелістського Братства Угорщини на фоні педофільського скандалу

Вранці, 20.02.2024 року, слідчі Угорського Національного податкового та митного управління наділи кайданки та помістили в тимчасовий ізолятор на 72 години керівника з господарського відділу Угорського Єангелістського Братства (MET (Magyar Evangéliumi Testvérközösség) пастора Іштвана Оноді (Ónodi István ) після обшуку в його власному помешканні. Угорське Єангелістське Братства (MET) очолює відомий правозахисник пастор Габор Івані (dr Iványi Gábor),
За словами пана Івані, ці дії спрямовані на здійснення політичного тиску з боку влади. Він додав, що влада хоче відвернути увагу від нещодавнього педофільського скандалу. “Всім відомо, що ні міністр юстиції, ні єпископ не могли діяти в цих справах без відома прем’єр-міністра, який зараз намагається зірвати всю цю історію”, – сказав Івані, наголошуючи на причетності до надзвичайної події представника Реформатської церкви, яка знаходиться у тісних контактах з урядом Віктора Орбана.
Габор Івані (dr Iványi Gábor),
Голова Церкви Угорського євангельського братства (Magyar Evangéliumi Testvérközösség) зробив з цього приводу заяву
20 лютого 2024 року, о 6.00 ранку слідчі Національного податкового і митного управління (NAV) після тригодинного обшуку вивели в наручниках з приватного помешкання пастора Іштвана Оноді (Ónodi István) , керівника з господарських питань церкви та її підрозділів (після того, як він заявив, що зробить заяву тільки в присутності свого адвоката, що влада кваліфікувала як “перешкоджання”).
Йому не дозволили зробити жодного телефонного дзвінка під час або після процедури, відібрали телефон і не залишили жодних офіційних документів, ані про обшук, ані про суть процедури.
На запитання, в чому його звинувачують, відповіли, що ніяких звинувачень немає і що ведеться слідство. Пізніше дружині повідомили, що розслідування ґрунтується на “обґрунтованій підозрі в скоєнні економічного злочину”.
Цей крок був зроблений за день до чергової щорічної національної асамблеї (синоду) церкви і майже рівно через два роки після несподіваного рейду (21 лютого 2022 року) бойовиків НВФ на штаб-квартиру та економічний офіс церкви.
Всі носії інформації та офіційні документи були конфісковані без розбору. Відтоді жодної інформації про перебіг подій не з’являлося. Вилучені особисті та інші матеріали і комп’ютери не були повернуті.
З огляду на дворічну мовчанку в розслідуванні, час проведення акції та несподіваний характер затримання, ця акція видається політично мотивованою.
Кілька днів тому (16 лютого) наша Церква публічно висловила протест проти звільнення від кримінальної відповідальності фігуранта справи про педофілію. Ми вважаємо неприйнятним рішення глави держави, яке було узгоджене за посередництва Церкви і підписане тодішнім міністром юстиції, і висловлюємо свою солідарність з жертвами.
Будапешт, 20 лютого 2024 року.
Як відомо, Габор Івані (dr Iványi Gábor) також очолює благодійну організацію «Захист» («Oltalom Charity Egyesület»), яка має має величезний досвід допомоги українському народові у гуманітарній сфері в час війни.
На базі «Oltalom” розгорнуто діяльність Цивільногого блоку закарпатського батальйону імені Імре Надя (Nagy Imre Polgári Blokk).
Закарпатські угорці, які боронять Україну і Європу від рашистських орд, добре бачать на чиїй стороні у цій війні знаходиться уряд Віктора Орбана, який своїми постійними недружніми кроками ослаблює антиросійський фронт і заявляють про беззаперечну підтримку пана Габора Івані (dr Iványi Gábor) і вірників Євангелістського Братства Угорщини (MET (Magyar Evangéliumi Testvérközösség).

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *