В Будапешті презентували Цивільний блок закарпатського батальйону імені Імре Надя

В ході візиту до столиці Угорщини голови Закарпатської обласної організації «УВО СПАС -23» Миколи Журавльова та голови Ясінянської ОТГ Андрія Делятинчука відбулася зустріч з онучкою лідера антикомуністичного повстання в Угорщині 1956 року, премʼєр-міністра тогочасного уряду Угорщини Імре Надя (Nagy Imre) – Каталіною Яноші (Jánosi Katalin) та ректором Теологічного коледжу імені Яноша Веслі , пастором Методистської церкви доктором Габором Івані (dr Iványi Gábor).
В ході розмови було наголошено, що військова агресія Радянського Союзу проти Угорщини в 1956 р. та повномасштабне вторгнення росії до України у 2022 році є тотожними за своєю суттю і є наслідком людиноненависницької форми сучасного нацизму – рашизму.
Закарпатські угорці хоробро боронять свою батьківщину Україну від росіян на всіх фронтах протистояння, але існує потреба в координації зусиль для гуманітарної та медичної допомоги національним збройним формуванням у складі українського війська.
Українська делегація разом з представниками угорської громадськості відвідала могилу премʼєр-міністра уряду Угорщини Імре Надя, підступно вбитого комуністичним режимом.
На цьому знаковому для всієї демократичної спільноти світу місці Микола Журавльов вручив Каталіні Яноші шеврони батальйону та Цивільного блоку імені Імре Надя (Nagy Imre Polgári Blokk).
За участі доктора Габора Івані, який також очолює благодійну організацію «Захист» («Oltalom Charity Egyesület») і має величезний досвід допомоги українському народові у час війни, було обговорено перспективи і можливі напрямки діяльності Цивільного блоку батальйону імені Імре Надя у сфері гуманітарних операцій.
На першу половину 2024 року заплановано візит до України Каталіни Яноші, яка представить виставку світлин присвячених Угорській революції 1956 року та премʼєр-міністру уряду Угорщини Імре Надю.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *