В ужгородському скансені відкрито виставку про закарпатську вишивку

18 травня в ужгородському скансені відкрито виставку світлин першої половини ХХ ст. та взірців народної одягової вишивки з фондової збірки ужгородського скансену «Мовою закарпатської вишивки».
Виставка присвячена Міжнародному дню музеїв та Міжнародному дню вишиванки. Концепцію та ідею виставки розробив директор музею та знавець закарпатської вишивки Василь Коцан.
🕊️ В основі експозиції лежать взірців вишивки, які у 20-30-х рр. ХХ ст. збирала вчителька народних шкіл Марія Грицак. Дана колекція містить зразки з різних районів Закарпаття: Рахівщини, Тячівщини, Хустщини, Виноградівщини, Берегівщини, Мукачівщини, Воловеччини, Перечинщини та Великоберезнянщини. Вона є цінним джерелом з вивчення локальних особливостей народної вишивки етнографічних груп українців (гуцулів, долинян, бойків і лемків), а також окремих сіл українсько-румунського та українсько-угорського етнічного порубіжжя.
👚 Традиційна народна одягова вишивка вказує на особливі та відмінні ознаки й риси орнаментальних мотивів вишивки різних етнографічних груп.
💠 Вдалим доповненням до автентичних взірців стали світлини кінця ХІХ – першої половини ХХ ст., на яких увіковічнені наші предки, одягнені в народні костюми, зокрема вишиті сорочки.
🥀 Щиро запрошуємо на виставку!

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *