Нерішучість влади на Закарпатті щодо повернення греко-католицьких святинь призведе до негативних наслідків

Нерішучість влади на Закарпатті щодо повернення греко-католицьких святинь призведе до негативних наслідків

Про це пише Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/409


❗️З ініціативи начальника ОВА Віктора Микити обговорили питання  відновлення історичної справедливості щодо греко-католицьких храмів, відібраних в радянський час московською церквою. Не оминули в розмові і Мукачівський монастир отців-василіан на Чернечій горі.

❗️Віктор Федорович добре підготувався до розмови. Йому хотілося подискутувати на тему історичних коренів проблеми, а мені ні.

❗️Я розумію, що завданням голови ОВА є тримати ситуацію під контролем, звітувати до Офісу Президента, що в області все спокійно. 

❗️ Спокійно ззовні, а всередині бурлить, сепарня яка готова була рвати все Українське на Закарпатті у лютому 2022 року нікуди не ділася. Чекає свого часу.

 ❗️Тому я не  хочу круглих столів за участі істориків та теологів, які «заговорять» проблему. 

❗️Я хочу відновлення історичної справедливості. Мирним шляхом.

❗️Московити вбили греко-католицького єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжу, відібрали храми.

❗️А їх послідовники на Закарпатті оділи поверх московських риз український піксель і волають: «Ми свої!»

❗️Це гібридна війна.

❗️Спокій на Закарпатті дуже оманливий. Сьогодні піп, якого судять за розпалювання міжконфесійної ворожнечі,  дякує місцевій владі, що не допустила міжконфесійного протистояння. Абсурд.

❗️Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, – каже Віктор Микита.

❗️Погоджуюсь, але є безпековий фактор,навність ворожої агентури в рядах церкви, що в єдності з московським партріархатом, полковник СБУ це також розуміє, можливо краще за мене.

❗️Нерішучість влади сьогодні призведе до негативних наслідків у майбутньому, як сталося у Самборі де за історичний греко-католицький храм, відібраний місцевою владою у московитів,  вже є непорозуміння між УГКЦ і ПЦУ.

❗️1 червня відбудеться сесія Закарпатської облради. Голова органу Володимир Чубірко у постійних закордонних вояжах, він не розуміє, що його місце у військовий час має бути поряд з народом, а виїзди за межі України тільки в екстренних випадках. 

❗️Коли повернеться на батьківщину, то має негайно увійти у взаємодію з Департаментом стратегічних комунікацій , національностей та релігій Закарпатської ОВА та готувати проєкти рішень з цього приводу.

❗️В іншому разі ми вимагатимемо скликання позачергової сесії облради.

І порядок денний пропонуватимемо ми.

https://

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *