В Ужгороді мешканці восьми сіл мітингували за право створити ОТГ

В Ужгороді мешканці восьми сіл мітингували за право створити ОТГ

Сьогодні, 19 квітня, в Ужгороді, поряд з будівлею облдержадміністрації відбувся мирний мітинг жителів трьох сільрад Ужгородського району – Холмківської, Сторожницької та Тарновецької. Учасники мітингу, всього близько 300 людей, вимагали від обласної влади надати їм нарешті позитивний висновок на створення Холмківської об’єднаної територіальної громади.

Рішення про об’єднання громади 8 сіл, що входять до складу трьох сільрад, остаточно прийняли ще в лютому 2017 року, однак позитивний висновок від Закарпатської ОДА так і не отримали, хоча в березні цього року вже вчетверте подали звернення з відповідним проханням.

Через таку позицію обласної влади ініціативні мешканці сільських громад вирішили провести мітинг, щоб звернути увагу громадськості і влади на таку ситуацію.

Під час мітингу люди скандували «Підпиши! Підпиши!», вимагаючи від голови ОДА позитивний висновок. Вони  несли транспаранти з надписами «Холмок, Сторожниця Тарновці – разом», «Вимагаємо позитивного висновку!», «Москаль, не гальмуй децентралізацію».  

Під стінами ОДА учасники мітингу вимагали, щоб до людей вийшов голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та пояснив, з яких причин він не підписує позитивний висновок громаді. Особливо людей обурює, що сусідня Баранинська ОТГ, яка розпочала процес пізніше, ніж Холмок, Сторожниця та Тарнівці, отримала дозвіл торік, провела у жовтні перші вибори і з нового року перейшла на прямі міжбюджетні відносини. В такому вибірковому підході вони бачать несправедливість.

Через доволі тривалий час до учасників мітингу вийшов в.о. голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін. Він повідомив, що Геннадій Москаль перебуває у відрядженні в Києві, свій же пізній вихід пояснив необхідністю зібрати документи, які стосуються створення Хомківської ОТГ. В ході дискусії пан Мікулін не зумів пояснити, чому облдержадміністрація не надає громаді позитивний висновок, а також визнав, що зауважень до поданих документів немає. Він запропонував учасникам створити ініціативну групу та провести зустріч завтра, 20 квітня, в будівлі облдержадміністрації, щоб спільно знайти вихід із ситуації, яка склалася.

Мітингувальники ж передали Віктору Мікуліну резолюцію з вимогою надати Холмківській громаді позитивний висновок на створення ОТГ протягом 5 календарних робочих днів.

Довідково: До складу Холмківської об’єднаної сільради хочуть увійти села Минай, Розівка, Холмок, Сторожниця, Тарновці, Ботфолва, Концово та Шишловці. У випадку створення вже в 2017 році громада б отримала 71,8 млн грн. ПДФО. Надходження на одного жителя зросли б більше, ніж у чотири рази. Площа громади становила б 4921 га, а кількість жителів – понад 12 тисяч людей.

Закарпатський ЦРМС      

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.