В Ужгороді заново оголосять конкурс на проект пам’ятника жертвам Голодомору

Сьогодні в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради відбулася друга публічна презентація робіт учасників відкритого конкурсу на найкращий проект пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років.

Після огляду робіт відбулося обговорення, у результаті якого фахівці дійшли до висновку: попри поодинокі художні знахідки, все ж жоден із учасників не впорався із завданням конкурсу в цілому.

Згідно з умовами, авторам належало відобразити важливу історичну подію в житті України засобами монументальної пластики на високому художньому рівні та з урахуванням особливостей навколишнього середовища, зокрема, масштабів, простору, ландшафту й архітектурного ансамблю на місці встановлення майбутнього пам’ятника – пл.Народна, 2 (біля будівлі медичного факультету УжНУ).

Більшість зауважень стосувалися саме невдалого вписання пам’ятного знаку в архітектурний контекст: окремі роботи, на думку фахівців, були б занадто громіздкими й візуально обтяжували б площу Народну, деяким – забракло “оглядовості”, можливості споглядати пам’ятник із різних сторін (а це зумовлено його розташуванням). Вимагають доопрацювання і пропозиції щодо облагородження власне скверу, в якому плановано встановити пам’ятник. Що ж до змісту і стилістики – члени журі піддали критиці як сюжетну перевантаженість композицій, так і більш лаконічні образи, в яких, однак, не простежується чіткий зв’язок із темою Голодомору.

Відтак, відкритій конкурс на найкращий ескізний проект пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років одноголосно визнано таким, що відбувся, проте не визначив переможців. За рішенням журі, зусилля учасників конкурсу винагородять заохочувальними преміями в розмірі 3 тисяч гривень.

Натомість, конкурс днями оголосять заново. Цього разу на розробку проектів автори матимуть удвічі більше часу – майже три місяці. (Про початок і умови конкурсу буде повідомлено додатково), – повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *