Москаль урочисто відкрив вулицю Романа Шухевича в Мукачеві (ФОТО)

Москаль урочисто відкрив вулицю Романа Шухевича в Мукачеві (ФОТО)

30 червня Геннадій Москаль в урочистій обстановці відкрив перейменовану вулицю Романа Шухевича в Мукачеві. Подію приурочили до 110-ї річниці від дня народження Р.Шухевича, котрий був справжнім патріотом Закарпаття і одним із очільників національно-визвольної боротьби українського народу. На заході були присутні місцеві мешканці, депутати Мукачівської міськради, небайдужі громадяни, представники ЗМІ.


У своїй вітальній промові голова ОДА наголосив:
– Роман Шухевич має безпосереднє відношення до нашого краю. У 1939 році, коли на Закарпатті постала Карпатська Україна, Шухевич добрався до Хуста і разом із соратниками створив Генеральний штаб національної оборони. Він займався поповненням Карпатської Січі, тренував січовиків, організовував фінансову допомогу молодій державі. Шухевич мужньо воював за наш край, був учасником битви на Красному Полі, і тільки чудо врятувало його від смерті. Він виконував священний обов’язок – боронив свою землю! Я впевнений що мешканці вулиці, яка носить ім’я патріота України й Закарпаття Романа Шухевича, гордитимуться цим. Гордитиметься все Мукачево, незважаючи на недолугі спроби місцевих маргінальних політиків, котрі не знають історії власного краю, зневажити це героїчне ім’я. А найкращою пам’яттю Роману Шухевичу буде сильна, незалежна, європейська Україна!
Стилізовану табличку з новою назвою вулиці виготовили на замовлення й за особисті гроші Г.Москаля. До речі, на кількох інших будинках цієї ж вулиці досі прикріплені таблички зі старими назвами, хоча міська влада зобов’язана була демонтувати їх на виконання закону про «декомунізацію».
Нагадаємо, що вулиця Романа Шухевича з’явилася в Мукачеві в квітні 2016р. після підписаного Г.Москалем розпорядження про «декомунізацію» топонімів у населених пунктах Закарпатської області. Раніше вона носила назву Івана Туряниці (з 1946 по 1948 рік – перший секретар Закарпатського обкому КП(б)У, член ЦК Компартії України).

Розпорядження голови ОДА про перейменування вулиці не було виконане вчасно, нову назву не внесли до Національних інформаційних систем, оскільки Мукачівська міськрада негласно написала листа в Закарпатську філію Національних інформаційних систем, що перейменування вулиці Р.Шухевича начебто «…викликало велике суспільне збурення жителів міста, що призвело до численних звернень до виконавчого комітету Мукачівської міської ради». Насправді жодних збурень і звернень від громадськості не було, оскільки вони неминуче стали б відомі широкому загалу. У березні 2017р., як тільки стало відомо про невиконання розпорядження Г.Москаля, за наполяганням облдержадміністрації Державне підприємство «Єдині інформаційні системи» внесло до Словників державного реєстру речових прав про нерухоме майно по м.Мукачеву вулицю Романа Шухевича. Тоді ж Г.Москаль заявив, що на 110 річницю з дня народження Р.Шухевича особисто відкриє табличку з новою назвою вулиці в Мукачеві.

moskal.in.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *