Ужанському нацпарку виповнилося 23 роки

Ужанському нацпарку виповнилося 23 роки
27 вересня 1999 року Указом Президента України №1230/99 «Про створення Ужанського національного природного парку» з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Східних Карпат, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення було створено Ужанський НПП.
Передумови створення на цій унікальній території природоохоронного об’єкту виникли, ще в далекому 1908 р., коли завдяки природоохоронцям тут був створений найстаріший в Українських Карпатах лісовий резерват «Стужиця» на площі 331,6 га.
Сьогодні Ужанський НПП є важливою складовою транскордонного польсько-словацько-українського біосферного резервату «Східні Карпати». Який на сьогодні охоплює площу 213211га та утворює єдиний оригінальний у біогеографічному, екологічному, геоморфологічному та соціально-економічному сенсі природний територіальний комплекс.
Останні роки Ужанський НПП був учасником багатьох міжнародних програм, зокрема «Охорона природи, як можливість для регіонального розвитку», що дозволило на території Ужанського НПП здійснити багато природоохоронних заходів та відбудувати туристично-рекреаційну інфраструктуру парку, організатором українсько-польських Карпатських Днів Добросусідства, художніх пленерів, міжнародних конференцій,міжнародного еко-етно фестивалю «Праліс-Фест» та багатьох інших природоохоронних та популяризаційних заходів.
Як результат злагодженої роботи колективу Ужанського НПП 11.04.2019 року підписано Указ Президента №135/2019 «Про зміну меж території Ужанського НПП» згідно якого площа Ужанського НПП збільшилась на 6988 га.
Важливим досягненням Ужанського НПП є підготовка першого національного періодичного огляду української частини у роботі транскордонного біосферного резервату «Східні Карпати» в 2017 році на вимогу МКР . У результаті проведеної роботи та відповідно до Звіту Міжнародної Координаційної Ради програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» від 27 липня 2018 року (30 сесія, Індонезія) визнано, що українська частина резервату «Східні Карпати» відповідає вимогам Севільської стратегії ЮНЕСКО, а Координаційну раду Ужанського НПП, що була створена за ініціативи директора Бирковича В.І. в 2015 році, було визнано ефективною моделлю управління і рекомендовано для поширення на всіх територіях транскордонного біосферного резервату «Східні Карпати».
На жаль в 2021 році Ужанський НПП був підданий рейдерському захопленню і на сьогодні природоохоронну установу перетворюють в лісозаготівельний пункт та сафарі-зону по винищенню червонокнижної фауни!!! Але обов’язково настане час коли закінчиться це свавілля і винні понесуть відповідальність, відновиться законність та дія Конституції, як на території усієї України так і на території Ужанського НПП.
????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.