Угорський “Йоббік” закликає захищати монумент на Верецькому перевалі зі зброєю

Угорський “Йоббік” закликає захищати монумент на Верецькому перевалі зі зброєю

перевалПредставник угорської націоналістичної партії “Йоббік” Іштван Саваі вимагає від України забезпечити озброєну охорону пам’ятного знака на Верецькому перевалі, який розташований на межі Закарпатської та Львівської областей і встановлений з нагоди 1100-ї річниці переходу угорців через Карпати.

Його заява прозвучала після того, як депутат Львівської облради від ВО “Свобода” Остап Стахів закликав знести цей пам’ятник, повідомляє угорська газета Magyar Hirlap.

“З метою захисту пам’ятника на честь переходу угорського народу через Карпати від України необхідно вимагати забезпечення постійної озброєної охорони”, – йдеться у заяві Саваі.

Він також звернувся до міністра закордонних справ Угорщини із листом про необхідність захисту монумента. За словами політика, “радикальна антиугорська” партія “Свобода” майже щомісяця організовує напади на пам’ятник. Нещодавно біля пам’ятника було розміщено камери відеоспостереження, які відслідковують можливі спроби вандалізму.

Нагадаємо, 16 травня депутат Львівської облради Остап Стахів заявив, що пам’ятник на Верецькому перевалі треба знести і закликав львівських депутатів надати Закарпаттю з цією метою фінансову допомогу.

Пам’ятний знак на Верецькому перевалі, присвячений переходу угорських племен через Карпати, було встановлено у липні 2008 року. Монумент символізує, на думку угорської сторони, ворота між Сходом і Заходом, а на думку націоналістів імперським символом гноблення українців.

На Верецькому перевалі у березні 1939 р. угорськими окупантами було ростріляно 600 воїнів  “Карпатської Січі”

У 2011 році представники “Свободи” намагалися підпалити пам’ятник. Крім того, його неодноразово розписували різними написами на зразок “Смерть мадярам”, “Тут Україна”, “Слава Україні!”, “Тут була Карпатська Україна”

верецький3

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *