Угорський депутат натякнув на анексію Закарпаття

Депутат угорського парламенту у привітанні з нагоди Дня незалежності Польщі побажав полякам знову мати спільний кордон з Угорщиною та опублікував провокативне фото.

Член угорського парламенту та засновник ультраправої партії “Рух “Наша Батьківщина” Ласло Торочкай розмріявся про повернення угорсько-польського кордону, який існував після загарбання Угорщиною в 1939 році Карпатської України.

У МЗС України закликали уряд Угорщини засудити провокацію політика.

На його публікацію в Twitter звернув увагу репортер словацького видання Denník N Томаш Форро.

З нагоди святкування Польщею Дня незалежності в п’ятницю, 11 листопада, Торочкай побажав полякам “знову зустрітися на спільному польсько-угорському кордоні”.

Свій твіт ультраправий угорський політик проілюстрував фотографією, зробленою у 1939 році, де поляк і угорець тиснуть руку біля прикордонного стовпа на території теперішнього українського Закарпаття.

На цю провокацію польські користувачі соцмереж відреагували з осудом.

Речник українського МЗС Олег Ніколенко назвав заклик угорського політика до перегляду кордонів “неприйнятним”.

“Закликаємо уряд Угорщини засудити такі безвідповідальні висловлювання, які підважують двосторонні відносини та не відповідають духу добросусідства”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Ласло Торочкай відомий як організатор антисловацької демонстрації в Будапешті у 2006 році, під час якої були спалені словацькі національні символи. За цей вчинок йому заборонили в’їзд до Словаччини на п’ять років.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *