Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію» озвучила сценарій підбурення громадян проти декомунізаційного руху

Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію» озвучила сценарій підбурення громадян проти декомунізаційного руху

Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію» глибоко стурбована нещодавніми провокаційними вкиданнями в інформаційний простір регіону маніпулятивних заяв з приводу буцімто необхідності знесення пам’ятника загиблим закарпатцям – воїнам-афганцям, що встановлений в Ужгороді.

Така провокація спрямована на підбурення громадян проти декомунізаційного руху в Закарпатті, на дискримінацію законного процесу декомунізації в Україні, а також тих, хто активно задіяний і підтримує його. Наголосимо, що процес декомунізації в Україні відбувається виключно в законний спосіб й у тісній співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, простих громадян. Він має на меті сприяння очищенню українського простору від будь-яких проявів ідеології «рускаво міра», об’єктів комуно-радянського минулого та російсько-рашистського сьогодення, цілеспрямований на протидію пропаганди їхньої символіки, поширення інших антиукраїнських наративів.

Відчутно, що успіхи декомунізації в Закарпатті не дають спокою «пушкіністам» і «захисникам історичної справедливості» на прикладі постаментів «радянським солдатам-визволителям», які з «іронією» розганяють паніку й маніпуляції з приводу скорботного меморіалу загиблим закарпатцям – воїнам-афганцям. Мовляв, «а давайте уже і це скинемо»! Цілком зрозумілим видається, що любителі та прихильники «вєлікой руской культури» на Закарпатті й далі намагаються відсторонитися від сучасного всеукраїнського усвідомлення згубності для української державності та народів, які проживають в Україні, ідеології «рускаво міра» й тих завуальованих маркерів, що приховані в змісті радянської, російської літературно-культурної, інформаційної та іншої чужинської політики.

Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію» принципово засуджує такі дії й закликає припинити маніпуляції громадською думкою. Звертаємося й до всіх закарпатців, представників громадських організацій і політичних партій, органів публічної влади, силових структур, ветеранських організацій не піддаватися на подібні провокації. Така інформація немає підстав для довіри тим, хто грається з почуттями родичів і близьких загиблих воїнів-закарпатців. Нагадаємо, що згаданий меморіал є й місцем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тому розцінюємо такі інформаційні маніпуляції як цинічну й брудну технологію, яка у часи сучасної російсько-української війни повинна отримати відповідну оцінку з боку держави і суспільства.

Декомунізаційний рух на Закарпатті й надалі стоїть на позиціях української державності, дотримання законодавства України, захисті українських національних інтересів, принципів демократії, гуманізму й поваги до людини. Спроби ворогів у будь-який спосіб завадити виконанню нашої місії є марними. Ми свідомі своїх завдань і впевнені у своїй ході!

Слава Україні! Героям Слава!

 

Маріан ТОКАР,

Коаліція організацій «Закарпаття за дерусифікацію»


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.