Тарнівецький сільський голова заперечує свою неприхильність до журналістів, але ті спростовують його слова (документ)

Тарнівецький сільський голова заперечує свою неприхильність до журналістів, але ті спростовують його слова (документ)

Нещодавно видання “Трибуна” повідомляло, що редактор газети “Сила народного контролю” Лариса Ступак зробила повідомлення про злочин за ст.171 “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” щодо дій голови Тарнівецької сільської ради Шолі В.В., який затягував з відповідями на інформаційні запити щодо виділення земельних ділянок на території сільради.

На цю інформацію Шоля В.В. відреагував надоперативно і вже наступного дня надіслав до видання “Трибуна” спростування наступного змісту:

25.06.2018 року Інтернет видання Трибуна оприлюднила публікацію –  «Тарнівецький сільський голова систематично приховує інформацію від журналістів».

Наголошую, що опублікована інформація є неправдивою та викривленою з наступних підстав.

  1. Згідно п.1 ст. 13 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації визнаються: суб’єкти владних повноважень – органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб’єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов’язковими для виконання.

Отже, Тарновецький сільський голова не є розпорядником публічної інформації.

У розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації» – розпорядником публічної інформації є Тарновецька сільська рада.

  1. Щодо приховування публічної інформації, то у свою чергу повідомляємо, що Тарновецька сільська рада одна із небагатьох, яка має офіційний веб-сайт, на якому публікуються усі прийняті депутатами сільської ради рішення.

Той факт, що журналіст не може знайти інформацію про прийняті депутатами сільської ради рішення або твердження щодо приховування від неї публічної інформації, необхідної для «підготовки матеріалу для публікації у найближчому випуску газети СНК» не відповідає дійсності з наступного:

  • на сайті Тарновецької сільської ради висвітлені усі рішення прийняті депутатами;
  • на інформаційний запит надано відповідь та повідомлено редакцію газети «СНК» про можливість та умови отримання копій рішень після оплати за виготовлені копії, які підготовлені до передачі у відповідності до ст.21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Вартість виготовлених копій розрахована у відповідності до Постанови КМУ від 13 липня 2011 N 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію».

Варто зазначити, що в публікації Трибуни від 25.06.2018 р. даний факт також відображено. 

Враховуючи вищенаведене стверджую, що публікація Інтернет видання Трибуна 25.06.2018 року про те, що «Тарнівецький сільський голова систематично приховує інформацію від журналістів» є неправдивою, а отже вимагаю спростування даної публікації у визначений чинним законодавством спосіб.  

В.Шоля

Радує, що Вадим Шоля  нарешті розібрався, хто є розпорядником інформації. Адже весь цей час Шоля В.В. наполягав, що розпорядником інформації є саме він.

Ми ознайомили з спростуванням Ларису Ступак і вона категорично відкидає опубліковану в ньому інформацію. 1. Журналіст декілька разів пробувала особисто отримати інформацію у Тарнівецькій сільраді.  Її ніхто з посадовців не надав, посилаючись на те, що без команди сільського голови не можуть цього зробити.

2. Наявність інформації на офіційному сайті не звільняє розпорядника інформації надавати її на інформаційні запити.

3. Ст. 21 ч. 4  ЗУ «Про доступ до публічної інформації» забороняє стягувати плату за надання копій документів, якщо інформація є суспільно-важливою. Розподіл земель громади є суспільно-важливою інформацію. Відтак, Шоля В.В. був зобов’язаний на перший же усний запит, який був отриманий та зареєстрований у відповідності до вимог законодаства , повідомити Ларису Ступак , коли і де журналіст може зробити копії всіх земельних рішень Тарнівецької сільської ради. Сільський голова цього не зробив. Перша кримінальна справа була відкрита саме по цьому факту.  На другий письмовий запит, який журналіст змушена була зробити, адже не отримала відповідь на перший запит, було виписано рахунок на майже 4,5 тис грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *