СБУ знайшла автора антисемітських написів в Ужгороді – ним виявився російський агент

СБУ знайшла автора антисемітських написів в Ужгороді – ним виявився російський агент
Служба безпеки запобігла спробам російських спецслужб дестабілізувати внутрішньо-політичну обстановку на заході України.
У ході багатоетапної спецоперації затримано мешканця Закарпаття, що за вказівкою агресора штучно розпалював антисемітські настрої в регіоні.
У грудні минулого року він приховано наніс на фасадах будівель у центрі Ужгорода написи із закликами до вбивства євреїв.
Крім того, зловмисник надіслав лідеру єврейської громади «авторську» псевдонаукову працю, в якій «обґрунтовує» свою ненависть до цієї національності.
Встановлено, що до 2014 року фігурант тимчасово проживав на території північної осетії рф. Наразі співробітники Служби безпеки України детально вивчають зв’язки чоловіка зі спецслужбами російської федерації.
Під час обшуку у помешканні зловмисника виявлено комп’ютерну техніку із доказами злочину та прокремлівську літературу, де російські автори вихваляють спецслужби рф.
Також вилучено заплямований фарбою одяг, в якому фігурант перебував під час нанесення антисемітських написів на будівлях.
На підставі зібраних Службою безпеки доказів зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Заходи проводили співробітники СБУ у Закарпатській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Ужгородської окружної прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *