«Православні монастирі Закарпаття» представили у Львові

До Львова з’їхалися представники усіх православних єпархій, журналісти, науковці, представники міжнародних Інтернет компаній.

данилець

28 травня було проведену презентацію книги, співавтором якої виступає кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Украйни УжНУ Юрій Данилець. Презентована праця – друге видання путівника «Православні монастирі Закарпаття». Перша книга в 2010 р. була відзначена на конкурсі «Книга на Миколая», як краще наукове видання краю.

Путівник на разі екранізовано, на цьому ж фестивалі презентовано стрічку «Монастирське життя Закарпаття» (у 3 частинах). Нове видання доповнено інформацією про чотири монастирі та скити, що виникли після 2010 р. Загалом, як зазначив у виступі на презентації доц. Юрій Данилець, на території Закарпатської області зараз функціонує 40 чернечих громад УПЦ. Нагадаємо, що авторами також започатковано проект «Сторінками путівника «Православні монастирі Закарпаття», що полягає в організації пізнавальних екскурсій по християнським святиням краю, які представлені у книзі. У рамках проекту організовано три поїздки, в яких взяли участь журналісти, науковці, студенти УжНУ та ЗакДУ, учні, вчителі.

У презентації взяли участь Юрій Данилець, ієромонах Пімен (Мацола) (автори), Олена Каретник – модератор, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, представники багатьох регіонів Украйни.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *