На Закарпатті розширять Карпатський заповідник

Під головуванням першого заступника голови Тячівської районної адміністрації Василя Каганця відбулася нарада щодо клопотання Карпатського біосферного заповідника з приводу резервування природних територій Тячівського району.
карпати
У роботі наради взяли участь: в.о. директора Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) Микола Рибак, начальник Угольського ПНДВ КБЗ Василь Регуш, директори: ДП «Брустурянський ЛМГ» Валерій Мурга, Мокрянського ЛМГ Володимир Куцин, філії «Тячівське ЛАГ» Василь Малько, головний архітектор району Оксана Маркова, начальник Тячівського районного управління «Держкомзему» Богдан Немеш, начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Богдан Макусій, голови виконкомів місцевих рад, прилеглих до КБЗ територій та ін.

Насамперед, з інформацією щодо нормативно-правової бази даного питання виступив в.о. директора КБЗ Микола Рибак. А це відповідно: ст.. 54 Закон України « Про природно –заповідний фонд», доручення Президента України щодо забезпечення сталого розвитку української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», відповідні розпорядження голів обласної та районної адміністрацій.

– Створення та розширення біосферних резерватів відбувається з метою інвестування в майбутнє, – наголосив у своєму виступі Микола Петрович, – Адже такі природно-заповітні території потрібні для збереження природних екосистем як стабілізуючий чинник екологічної ситуації. А відтак і поглиблення знань про взаємодію людства з природнім середовищем як на сьогодні так і для наступних поколінь.Відтак, до заповідника мають увійти найбільш цінні у науковому та і природоохоронному відношенні території Тячівського району. На сьогодні частина з них знаходяться в оренді та користування лісових господарств. Присутні на нараді директори Держлісгоспів звернулися зі своїми критичними зауваженнями щодо визначених Науково-технічною радою КБЗ площ лісових масивів. Також претензії з приводу недостатньої взаємоспівпраці працівників Карпатського біосферного заповідника з громадою висловив голова села Широкий Луг Василь Олексій. Зокрема, проблемним питанням залишається забезпечення місцевого населення дровами, а також утримання доріг, яким би теж мав займатися заповідник, що передбачено чинним законодавством. Начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Богдан Макусій підняв питання збору дикоростучих, що є вкрай важливим для району та місцевого населення. Головний архітектор району Оксана Маркова та начальник Тячівського районного управління «Держкомзему» Богдан Немеш надали слушні пропозиції з приводу оформлення відповідних документів на землю.

На нараді прозвучала пропозиція передати КБЗ лісові площі Грушівського і Буштинського лісництв «Брустурянського ЛМГ» і деякі території філії «Тячівське ЛАГ», що відносяться до Тереблянської долини. Підсумовуючи роботу наради, перший заступник голови державної адміністрації Василь Каганець наголосив, що Карпатський біосферний заповідник є важливим ресурсом для розвитку як туризму так і населених пунктів. Тому налагоджувати співпрацю з ним дуже важливе. Обговорене питання з приводу резервування природних територій потребує ретельного вивчення. У такому ж складі зі своїми зауваженнями та конкретними пропозиціями буде продовжено роботу наради наступного тижня.

Любов Немеш, начальник відділу з питань внутрішньої політики апарату державної адміністрації

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *