Пам’ятник загиблим на Сході закарпатцям виготовить Василь Олашин (ВІДЕО)

Сьогодні в Ужгороді підбили підсумки відкритого конкурсу на найкращий проект пам’ятника особам, які віддали життя за Україну під час проведення АТО. Свої пропозиції з урахуванням вимог, оприлюднених через офіційні ЗМІ краю, всі охочі професійні скульптори могли подати на розгляд журі з 13 лютого по 13 травня і такою можливістю, зрештою, скористалися троє майстрів.

По завершенню прийому, роботи експонували у фойє ОДА – з метою презентації широкій громадськості. Рішення ж про визначення найкращого проекту приймали керівники профільних управлінь та відділів облдержадміністрації та Ужгородської міськради, військомату, а також – професійні архітектори й художники за участі представників влади краю, громадських організацій учасників бойових дій в зоні АТО, митців. Присудили: третє місце та премію в розмірі 6 тисяч гривень Михайлу Беленю, друге місце й винагороду в 10 тисяч гривень – Василю Роману, а переможцем конкурсу, з яким і буде укладено угоду про встановлення пам’ятника, обрано Василя Олашина.

олашин

Василь ОЛАШИН

скульптор

Це виник уже другий варіант, переший був така колона меморіальна, а потім виникла така, щоб прив’язати більше, що це пам’ятник закарпатським воїнам, які загинули. Ну, я стилізував форму ялинки, по скульптурному вирішив три такі форми, і, значить, розмістив рельєф – із воїнами, волонтерами, там сім’я – з життя солдат, тому що вони не просто щось захищали, а захищали свою сім’ю, свою Батьківщину, своє дитинство… Ця вся тема буде розміщена на цих таких декоративно вирішених трьох, воно і пірамідальної форми вийшло, і буде розміщено посередині цієї площі, яку нам виділено, а впереді буде фігура матері, яка держить в верху дитинку – це як символ того, що якщо і загинули певні люди, але життя не зупиняється, Батьківщину є кому захищати, і тут зразу – як нове народжене життя, і мати – це як символ Батьківщини.

Пам’ятник буде виготовлений, за словами скульптора, з вічних матеріалів – граніту і бронзи. Найпевніше, вже наступного року, оскільки йдеться не лише про його встановлення, а й про облагородження площі перед Пагорбом Слави. Довершивши проект до найменших деталей, згодом автор остаточно погоджуватиме його з фахівцями та самими військовими.

uzhinform.com

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *