На Закарпатті до 2024 року побудують новий міст до Румунії

На Закарпатті до 2024 року побудують новий міст до Румунії

Кабінет міністрів створив делегацію для участі у переговорах з урядом Румунії, які стосуватимуться підготовки угоди про будівництво автодорожнього прикордонного мосту через річку Тиса. Відповідне розпорядження міністри підтримали на засіданні 16 лютого.

Міст складатиметься з двох паралельних 260-метрових споруд, з двома смугами руху в кожному напрямку. Загальна вартість проєкту – приблизно $36,7 млн

Йдеться про міст між населеними пунктами Біла Церква (Закарпаття, Україна) та Сігету-Мармацієй (Мармарош, Румунія).

2020 року Україна і Румунія домовилися відкрити прикордонний пункт пропуску Біла Церква – Сігету-Мармацієй. Затверджена угода передбачає, що кожна сторона зі свого боку побудує власну дорожньо-транспортну інфраструктуру, а міст через Тису будуватиме Румунія.

Пізніше в Солотвинській селищній раді повідомили, що мостовий перехід через Тису будуватимуть за кошти ЄС та Румунії.

Він складатиметься з двох паралельних 260-метрових мостів з відстанню 3 метри між ними, з двома смугами руху в кожному напрямку. Загальна вартість проєкту, який розраховано до червня 2024 року, – приблизно $36,7 млн, з яких 85% – внесок Європейського Союзу з Європейського Фонду регіонального розвитку, 15% – внесок Румунії.

Новий прикордонний перехід має розвантажити наявні на Закарпатті КПП Дяково – Халмеу та Солотвино – Сігету-Мармацієй і спростити перетин кордону в обох напрямках. Це дасть можливість об’єднати туристичні маршрути Карпатського регіону та сприятиме подальшому зміцненню торговельно-економічних, культурних і туристичних зв’язків між країнами.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.