Міністр Сергій Квіт підтримав ідею створення наукових центрів в індустріальному парку «Соломоново»

У рамках робочої поїздки на Закарпаття Сергій Квіт, Міністр освіти і науки України побував на одному з найпотужніших підприємств українського автопрому – заводі «Єврокар». На запрошення Володимира Панова, віце-президента Асоціації інноваційного розвитку України, гендиректора ТОВ «Сезпаксервіс» (управлінської компанії індустріального парку «Соломоново») та Ігоря Царенка, Генерального директора ПрАТ «Єврокар» Міністр ознайомився із ситуацією на підприємстві та обговорив з керівництвом можливі шляхи співпраці у галузі інновацій та освіти.

Завод «Єврокар» є унікальним грін-філд проектом, спрямованим на реалізацію в Україні високотехнологічного автомобільного виробництва. Тут випускається майже весь модельний ряд автомобілів марки SKODA. Щоправда потужності завод використовує не на повну силу, хоча може випускати 50 тисяч автомобілів на рік, закладений потенціал модернізації дозволяє збільшити їх до 100 тисяч одиниць на рік.

Ігор Царенко, Генеральний директор ПрАТ «Єврокар» ознайомив Міністра з виробництвом  та розповів, як у кілька етапів будувалося підприємство. Спочатку (2001 рік) створювалися умови для великовузлового складання, другим етапом — для дрібновузлового складання. Під час третього етапу на «Єврокарі» побудували фарбувальний цех, а відтак – зварювальний.  До кінця 2008 року завод випускав 150 машин у день. Але зміни у законодавстві, прийняті кілька років тому стосовно функціонування спеціальних економічних зон («Єврокар» розташований на території колишньої СЕЗ , а зараз індустріального парку «Соломоново»), відлякали інвесторів.  Сьогодні  до інвестицій. Минулого року «Соломоново» внесено до  Реєстру індустріальних парків. А це, за словами керівництв ПрАТ «Єврокар» надасть новий поштовх для залучення світових брендів та притоку інвестицій в регіон.

«Нам на сьогодні треба мати 61% виробленої на заводі, щоб працювати з ЄС, або 50+1%, щоб працювати з СНГ. Ми маємо тільки 37%, ще необхідно набрати 14%, – зазначив Ігор Царенко. –  В Україні купують 2,5 -3 тис.авто, тому треба прорватися на інші ринки».

«Ми готові провести в Україні економічний експеримент, яким чином потрібно розвивати економіку, – каже Володимир Панов, – Адже індустріальний парк «Соломоново», де діє завод «Єврокар», має стратегічно правильне місце розташування: 2 км до угорського кордону, 22 км до Словаччини, кілька км до автобану М3, оптимальне залізничне сполучення з різними країнами у радіусі 3 км, тощо. Інвестиції в Україну без кошмару української логістики – це наша величезне перевага».

Крім того, затверджено генплан парку «Соломоново»,  спроектовано об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури, закінчується будівництво власного пожежного депо. «Ми відкриті, чекаємо інвестора, – каже Володимир Панов. – Коли ми починали,  не було і дороги, ні залізниці, ні електрики , ні газу. Тепер є все. Але у будь-якій державі інвестиції – це тільки перший крок, тільки інструмент для підняття на новий  рівень. А найголовніше для нас – це технологія. Ми повинні стати тією країною, яка виробляє технології. Завдання №1 у будь-якого українського патріота, що займається промисловим бізнесом – це створення власних технологій. Тут повинна бути велика гармонія з МОН, вищими навчальними закладами. Плануємо відкрити на території індустріального парку наукові центри, лабораторії. Ми повинні знайти найкоротший шлях, яким чином від виробу до патенту ми можемо застосувати ті технології, над якими напрацюємо, та визначити   найоптимальніші кроки до фіксації інновацій. По-друге, ми повинні вчити дітей у школі, що будь-яка ідея має ціну, учити їх також бізнесу. Тільки так ми змінимо розвиток нації у кращий бік».

Сергій Квіт підтримав ідею створення наукових центрів на підприємстві та запевнив: МОН охоче співпрацюватиме у напрямку розвитку нових технологій, корисних для відродження економіки країни. Тим більше, коли йдеться про залучення інвесторів та створення оптимальних умов для виробництва. За словами Сергія Квіта,  приклад  співпраці наукових центрів та індустріальних підприємств стане вдалим досвідом для України.

Володимир Панов також додав, що в Україні реально створювати нові технології, залучати інвесторів та заробляти гроші: «Ми можемо створити таке економічне середовище, коли Закарпаття стане прикладом для всієї України, як працювати з інвесторами та здійснювати інновації. Розвиток економіки піде динамічним шляхом із Закарпаття на Схід. На ці ідеї та пропозиції варто звернутися увагу Кабміну і скористатися ними, поки є підприємства, транснаціональні компанії  і топ-керівники, які готові все це реалізувати».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *