Міндовкілля схвалило клопотання про створення заказника на Свидовці

Міндовкілля схвалило клопотання про створення заказника на Свидовці

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів схвалило клопотання про створення заказника «Вільний Свидовець». Далі природозахисникам потрібно отримати погодження ДП «Ліси України» та селищних рад, які дотичні до території Свидовця.


Про схвалення клопотання про створення заказника на Свидовці у вівторок, 6 червня, повідомили представники руху Free Svydovets. За словами природозахисників, після погодження заказника «Вільний Свидовець», Міндовкілля маж отримати погодження Держпідприємства «Ліси України» та місцевих селищних рад.

«Міністерство чомусь вирішило перекинути цю роботу на Закарпатську ОВА.  На жаль, малоймовірно, що Закарпатська ОВА, яка підтримує знищення Свидовця задля будівництва мегакурорту, працюватиме над створенням заказника. Тому вкрай важливо, щоб Міндовкілля не самоусунулося та активно включалося в роботу», – зазначають захисники Свидовця.

Нагадаємо, до заказника «Вільний Свидовець» біологи з провідних українських організацій пропонують включити високогірні альпійські луки головного Свидовецького хребта, його відрогів, а також примикаючі високогірні ліси та річку Станислав.

На території проектованого заказника виявлено щонайменше 122 види раритетних судинних рослин. Особливість території − старовікові ліси та праліси, збереження яких є одним з головних природоохоронних пріоритетів в Україні.

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію  про захист Свидовця, доручивши прем’єр-міністру Денису Шмигалю  розглянути питання про створення заказника «Вільний Свидовець».

Нагадаємо, 28 березня рух Free Svydovets запустив петицію до Президента з проханням зберегти дику природу гірського хребта Свидовець, сприявши створенню там заказника. З 2016 року компанія, пов’язана з олігархом Ігорем Коломойським, просуває ідею будівництва на Свидовці великого гірськолижного курорту. Петиція стала черговим кроком у боротьбі екологів проти проекту курорту, який вони називають “монструозним”.

Чотири громадські екологічні організації подали клопотання про створення заказника «Вільний Свидовець». На думку природоохоронців, створення заказника “Вільний Свидовець” дозволить зберегти унікальні екосистеми гірського масиву не лише від забудови, але й від несталих та незаконних рубок, поширених у Карпатах. Екологи пояснюють, що на відміну від заповідників чи заповідних урочищ, заказники не є територіями з суворим режимом охорони. Якщо заказник “Вільний Свидовець” буде створено, він не стане перешкодою для розвитку зеленого туризму, традиційного полонинного господарства чи іншої діяльності, яка не шкодить природі Свидовця.

Фото Birczanin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *