В Ужгороді знищують Шахтинський ліс в інтересах забудовника, – (відео)

В Ужгороді знищують Шахтинський ліс в інтересах забудовника, –  (відео)

Питання знищення Шахтинського лісу в Ужгороді озвучила експерт з охорони лісів та лісового господарства, кандидат біологічних наук Оксана Станкевич-Волосянчук

“Ну що, не маємо вже де проводити на кафедрі в Ужгороді польову практику для студентів. Знищення старовікового дубового Шахтинсько лісу продовжується. Сьогодні почалися в лісі сінокоси. Тримерами вирізано підлісок, викошено трав’яний барвінковий покрив, суттєво порушено лісову підстилку… У лісовій підстилці живуть сотні видів безхребетних, якими харчуються їжаки, десятки птахів, плазуни, лісові жаби…”.

В подальших коментарях учасники дискусії повідомили подробиці обородки навколо Шахтинського лісу.

Оксана Станкевич-Волосянчук:

“Я переконана, що територію будуть віджимати, а ліс – перетворювати на парк… Для елітної забудови з боку вул. Кримської. Відмити кошти могли далеко не їдучи – біля ОВА 2 недоглянутих сквери. Ще один сквер у поганому стані – біля СБУ.

Цей ліс – державна власність, яка знаходиться на балансі УжНУ. Я думаю, що зараз в ОВА придумовують схему, як позбавити УжНУ цього майна і роздерибанити. Зараз кожен клапоть землі у різних громадах відбирають під ДП “Добробуд”, а потім будують там житло, типу для ВПО. Наприклад, елітне багатоквартирне житло (квартира 120 м кв) планують збудувати на вул. Кримській з протилежного боку цього лісу. Перед тим віджавши шмат державної землі, яка була на балансі Держтелерадіокомпанії. Які ж то ВПО мають жити у квартирах на 120 квадратів?”.

Andriana Kurucz:

“Яке свинство! Це ж не просто ідіотизм, а цинічне знищення лісу – тихої і затишної, унікальної локації на околиці міста”.

Олена Мудра:

“Цей шахтинський ліс знаходиться по сусідству біля земельної по вулиці Кримській, де нещодавно у дуже незрозумілий спосіб вирубали 350 дерев (провадження поліція досі не зареєструвала). Потім, для ще однієї сусідньої ділянки ДП “Добробуд” Закарпатської ОВА через аукціон продає суперфікцію забудовникам (там планують житло для ВПО з квартирами по 120 кв.м.). І, нарешті, цей ліс, що, поки що, належить УжНУ і який через третю юрособу планують теж вивести на ДП. Але отут ОВА, щоб знизити градус суспільного невдоволення вирішила діяти хитріше і вийшла з проєктом благоустрою під парк. Який, як бачимо, містяни зовсім не підтримують.

 Забудовнику треба інвестувати кошти, не завжди чисті, а людям при владі на усіх рівнях заробити те, що вкладатимуть у наступні вибори.
Звісно, перепадає користь і країні. На будівництві будуть зайняті працівники, при покупці будматеріалів сплачуватимуть ПДВ і якісь люди куплять собі квартиру або ж, навіть, хтось отримає безкоштовно. Однак це все операції, що не додають вартості, а, грубо кажучи, працюють на туалет.
До того ж, інфраструктура Ужгорода не розрахована на таке навантаження, яке ці хлопці запланували. Наприклад, новий район з незаконною забудовою поза Генпланом й так загинається у плані водовідведення (з коментарів водоканалу). А школи, садочки, доступ до медзакладів, транспорт і, нарешті, зелені зони, які важливі для очищення повітря? Місто не витримає цього навантаження і в Ужгород прийде проблема Ірпеня чи Броварів, які були там через владу і забудовників до війни”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *