«Карпатська Січ» відкрила меморіальну дошку Івану Рогачу

14 березня в смт. Великий Березний по вул. Корятовича 1 відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки Івану Рогачу, який був заступником голови Організації Народної Оборони «Карпатська Січ», членом Головної Команди і військовим писарем «Карпатської Січі», секретарем Президента А. Волошина, членом проводу ОУН, головним редактором тижневика «Українське слово» (1941).

Цей захід був присвячений 74-й річниці Проголошення Карпатської України. Ініціаторами виступив спортивно-патріотичний рух “Карпатська Січ”, який разом з родиною Рогачів і організували його.

Освячення провів греко-католицький священник отець Василь , після молитви він взяв слово в якому розповів про Івана Рогача, його родину, яким він був та за що загинув. Висловив подяку молодим хлопцям, які зібрали сьогодні людей біля будинку та незабули про націоналіста з Великого Березного, зробивши найкращий захід його пам’яті, який лише можна було зробити. “Кому ще, як не молоді відроджувати патріотизм, та показувати своєю дією, нам старшим, що невтрачено все, не вся молодь деградує, а є ті які змінюють суспільство. І я вірю, що з часом вони його змінять в  кращу сторону для нашої держави, а ми старші люди повинні їм в цьому допомагати та піддержувати всіма силами.”

Також з промовою виступив і активіст руху “Карпатська Січ” Каганець Руслан, який в короткій промові ще раз згадав про героїчний чин карпатських січовиків, а саме про Івана Рогача, подякував всім присутнім, які прийшли віддати свою шану за односельчанина. Наголосив на тому, що такі акції продовжаться по Закарпаттю і на меті є встановити ще пару меморіальних досок січовикам, щоб завжди до них приходили люди та віддавали свою шану, і знали, що герої не вмирають доки ми їх пам’ятаємо.

 КС7 КС КС2 КС3 КС4 КС5 КС6

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *