Громадські організації Закарпаття спільно відзначили 74-у річницю Карпатської України (фоторепортаж)

Громадські організації Закарпаття спільно відзначили 74-у річницю Карпатської України (фоторепортаж)

 

Націоналісти Закарпаття, а також побратими з України відзначили 74-у річницю проголошення Карпатської України.

кс34

Карпатська Україна була першою державою, яка вчинила збройний опір угорсько-фашистській агресії, відкинувши домагання нацистської Німеччини капітулювати. Вона стала першою жертвою агресорів у переддень Другої світової війни. Це державне утворення допомогло закарпатцям остаточно усвідомити себе частиною єдиної української нації. Карпатська Україна є прикладом героїзму Української Нації.

Потрапивши у безвихідне становище воїни Карпатської України відмовились капітулювати і до останнього захищали наше Закарпаття від мадярського окупаційного чобота.

15 березня було насичене заходами з відзначення 74-ї річниці проголошення Карпатської України. Вже о 10.00 декілька активістів поклали вінок до пам’ятника воїнам Карпатської Січі на Замковій горі. Далі рушили на Красне Поле, на якому поклали квіти до меморіального комплексу на місці найвідчайдушнішого бою загонів Карпатської Січі з мадярською ордою.

Інша група націоналістів в с. Оріховиця  поклали квіти до пам’ятного хреста поблизу місця розстрілу трьох карпатських січовиків. В кожному з вище згаданих місць були короткі промови та хвилина мовчання.

О 15.00 в будинку “Просвіти”, що на пл. Гренджі-Донського, 3 розпочалася Урочиста академія з нагоди 74-ї річниці проголошення Карпатської України. На якій виступали: аспірант кафедри Історія України Юрій Славік з темою “Карпатська Січ”, активіст спортивно-патріотичного руху “Карпатська Січ” Лендєл Андрій з доповіддю на тему “Михайло Колодзінський”, голова обласної організації КУН Олександр Сачко з темою “Роман Шухевич на Закарпатті”.  Іванна Рогач розповілала про свого предка, заступника голови Організації Народної Оборони «Карпатська Січ» Івана Рогача. Після цього присутнім включили підготовленей відеозапис про історію Карпатської України.

Вже о 17.30 розпочався збір на вулиці біля будинку “Просвіти”, розкладання банерів, натягнення на держачі прапорів та формування колони, яка вже о 18.00 рушила Маршем Слави Героїв Карпатської України вулицями міста. Попереду колони йшла дівчина з вінком, по боках хлопці з державним та прапором УПА відповідно, позаду них активісти несли банер “Карпатська Україна”(з гербами та надписом – Слава Героям Карпатської України), в колоні майоріли жовто-блакитні та червоно-чорні прапори, також був ще один банер “Карпатська Січ”.

Маршрут маршу проходив від будинку “Просвіти” через вулицю Корзо та площу Поштову націоналісти підійшли до памятника Президенту Карпатської України, герою України о. Августину Волошину. Тут відбулось покладання квітів та вінка пам’яті до ніг президента. Слово взяли активісти різних націоналістичних рухів та організацій Закарпаття та України, які приїхали проявити солідарність та вшанувати разом з закарпатськими націоналістами пам’ять героїв Каратської України. В промовах наголошувалося про героїчний чин молодих карпатських січовиків, їх командирів та політичних керівників, які боролися за незалежність Карпатської України в 1939 році, теперішню ситуацію в Україні та те, що боротьбу треба продовжувати та не сходити з своєї дороги, бути разом і до кінця з товаришами, пропагувати патріотизм та міняти і розвивати свідомість населення, щоб те мислило ширше і розвивалось, бо тільки тоді українці зможуть жити щасливо в своїй рідній державі не як чужинці, якими їх робить сьогоднішня система.

Далі колона рушила по набережній Незалежності, звернувши знов на центральну вулицю міста Корзо, далі вийшли на площу Театральну. Йдучи маршем націоналісти вигукували різні патріотичні гасла: Слава Україні-Героям Слава, Слава Нації-Смерть Ворогам, Україна-Понад Усе, Будапешт-покайся, Спорт-Здоров’я-Націоналізм,Один за всіх-І всі за одного, Героям Карпатської України тричі-Слава! Слава! Слава! Михайлу Колодзінському, Августину Волошину, Степану Бандері, Роману Шухевичу тричі-Слава! Слава! Слава! Герої не вмирають-Вмирають вороги, Карпатська Січ, та безліч інших, також співалися патріотичні пісні.

Після пішохідного моста колону з націоналістів зустріли представники правоохоронних органів, які охороняли мітинг угорців, що святкувала день революції в Угорщині. Націоналісти дружно відповіли : “Закарпаття-Українське! Кому належить Україна-Українцям! Памятай чужинець тут господар українець!” та ін… Після цього колона рушила по вулиці Швабській,та  проспектом Свободи, де звернула  на Капушанську до кладовища, де знаходиться хрест полеглим воїнам “Карпатської Січі”.

На цьому місці відбулась панахида, яку провів отець Віктор, який є представником духовенства Української православної церкви Київського Патріархату. Після панахиди о.Віктор розповів про наших Героїв, які боролися за Закарпаття до смерті.

Голова управи крайової “Просвіти” Павло Федака щиросердечно подякував організаторам, всім гостям та присутнім на  заході за участь у патріотичній ході. Він наголосив, що бої за Карпатську Україну стали фактично початком ІІ Світової війни, яку розв’язали фашистські агресори за згоди Радянського Союзу. Боротьба за незалежність УКРАЇНИ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ І НАДАЛІ і ми шануватимемо наших героїв, які показали  Європі та Москві, що українець ніколи нестане на коліна перед ворогом, а стане з ним в бій навіть знаючи, що ворог має в тисячу разів більшу перевагу.

Захід закінчився хвилиною мовчання.

Активіст руху “Карпатська Січ” Тарас Деяк: “Сьогодні ми показали, що в сучасній Україні шанують своїх героїв! Доказали, всім українофобам, що в будь-який час, в будь-якій частині Великої України – є її сини, які стануть на захист своєї Батьківщини!

Хочеться подякувати всім присутнім та гостям, які попри погані погодні умови все ж таки вийшли на вулицю і показали її мешканцям, що Ужгород місто патріотів та те, що Закарпаття пам’ятає і шанує своїх героїв.

В урочистих заходах візяли участь спортивно-патріотичний рух “Карпатська Січ”, Закарпатська обласна організація Конгресу українських націоналістів, Закарпатське Крайове товариство “Просвіта”, Спілка політв’язнів і репресованих, Громадський рух “СІЧ”, БСК “Баранинці”, ВМГО “Тризуб” ім. С. Бандери, ТОМГО “Галицькі зубри”, УНСО, ГО “Спілка чехословацьких легіонерів”, ГО “Біла Справа”.

Прес-служба спортивно-патріотичного руху «Карпатська Січ»

 кс34 кс33 кс32 кс31 кс30 кс29 кс28 кс27 кс26 кс25 кс24 кс23 кс22 кс21 кс20 кс19 кс18 кс17 кс16 кс15 кс14 кс13 кс12 кс11 кс10 кс9 кс8 кс35


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.