До 140-річчя з дня народження Бели Бартока у Закарпатській обласній філармонії відбудеться концерт ансамблю “Угорські мелодії”

До 140-річчя з дня народження Бели Бартока у Закарпатській обласній філармонії відбудеться концерт ансамблю “Угорські мелодії”

Цьогоріч поціновувачі музичного мистецтва святкують ювілей − 140-річчя від народження угорського композитора, піаніста і музикознавця-фольклориста Бели Бартока.

16 червня 2021 о 18.30 камерно-інструментальний ансамбль «Угорські мелодії» запрошує всіх охочих на концертну програму «Bartok».

Художній керівник – заслужена артистка України Діана ГАВАТА.

У концерті візьмуть участь:

Іштван ХАЛУС / вокал

Оніко БЕРЛАНЮК / вокал

Катерина ГАЖО / фортепіано, орган

Євген ЦАНЬКО / акордеон

Агнеса БАЧИНСЬКА / флейта

Барток дуже сильно любив дітей, багато творів написав для дітей як вокальних, так й інструментальних. Тому для участі в концерті було запрошено вихованку Чопської музичної школи Ребеку ДЗЯБКО, яка виконає народні пісні. Ще до нас завітає дитячий вокально-інструментальний ансамбль «Естерланц», художній керівник − Рика РІВІС.

Ведуча – Ріта ШИМОН.

Геній музики, всесвітньо відомий композитор, етнограф та піаніст Б. Барток залишив яскравий слід у музичній культурі XX століття. Його твори захоплюють слухачів донині. Він перший хто поєднав фольклор з класичною музикою.

Його музичним інструментом було не тільки піаніно, але й фонограф Едісона. Окрім, захоплення музикою, він був ще й колекціонером: збирав мушлі, різні рослини та комахи, а ще угорські меблі. Його іменем називають музичні школи, вулиці та площі, а ще встановлюють пам’ятки. Їх знайти можна в Парижі, Онтаріо, Брюсселі, Будапешті та Лондоні. Знайти міні-скульптуру Бартока можна і в місті Ужгороді. В 1955 році за свою творчість, посмертно, нагороджений Міжнародною премією миру.

Кількість місць обмежена.

Захід проводиться з дотриманням карантинних вимог.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *