Для чого ужгородцям утримувати 5-ох заступників міського голови

Для чого ужгородцям утримувати 5-ох заступників міського голови
На першій сесії Ужгородської міської ради VIII скликання було призначено 5 заступників міського голови + керуючого справами виконкому (посада, прирівняна до посади замів). Зрозуміло, що такої кількості заступників сама діяльність органу місцевого самоврядування не потребує, а надмірно роздутий штат став результатом політичних ігор навколо створення коаліції. Зокрема, пріоритетними для Ужгорода було визначено 4 напрями, адже саме стільки депутатських комісій утворено в цій каденції міської ради. З тим, що робити у випадку, коли кандидатів на 4 посади аж шестеро, у Андріїва розібралися швидко і просто додали в штат заступників міського голови ще дві одиниці.
Першим заступником лишився Василь Гомонай, який обіймав цю посаду і в попередньому скликанні. Тоді його на цю посаду призначив Богдан Андріїв, зараз – коаліція за квотою очолюваної ним партії “Партія твого міста”. Кандидат юридичних наук, працював доцентом кафедри конституційного права та порівняльного правознавства Ужгородського національного університету. На виборах 2020 обрався до Ужгородської міської ради від маргінальної “ПТМ”, яку активісти та журналісти неодноразово звинувачували у масовому підкупі виборців. Запам’ятався обшуком у власному кабінеті, коли слідчі СБУ та ДБР відкрили відносно нього кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 ККУ. Згідно матеріалів провадження у 2014 році Гомонай, будучи на той момент депутатом міськради і членом земельної комісії, оформив на підставних осіб без їхнього відома три земельні ділянки площею 0,3 га.
За квотою Слуги народу заступником було призначено Юрія Рахівського. В минулому – міліцейський генерал. Після Помаранчевої революції очолював Закарпатське управління УМВС. За президенства Порошенка очолював управління СБУ в Полтавській області. Був одним з найбільш вірних протеже Луценка, але із зміною керівництва держави швидко, як і всі пристосуванці, знайшов нових покровителів. Останнім часом працював радником голови ОДА Петрова, але із зміною посади останнім і сам підшукав собі нове місце роботи. Через відсутність досвіду роботи у місцевому самоврядуванні явно буде у міській раді “весільним генералом”.
Василь Пинзеник своїм призначенням зобов’язаний навіть не стільки квоті “Рідного Закарпаття”, скільки особисто Роберту Горвату. Кандитував від РЗ на місцевих виборах, але невдало. Досвіду роботи у місцевому самоврядуванні не має, за напрямом діяльності – ресторатор. В Ужгородській міській раді претендує на роль особистого представника Горвата в раді.
Наступні троє були призначені за квотою Б. Андріїва. Заступники І. Шимон і В. Борець, а також керуючий справами виконкому І. Фартушок.
Іван Шимон, в свою чергу, відомий всім перебуванням на посаді заступника прокурора області. Був призначений на цю посаду за каденції прокурора Янка, яка плавно перетекла у протистояння з його наступником на посаді прокурора області Гаврилюком. Неодноразово ставав героєм публікацій журналістів, що висвітлювали його доходи і майно, які явно не відповідали рівню заплати в органах прокуратури. Врешті-решт свою прокурорську битву І.Шимон програв і був звільнений Гаврилюком з органів прокуратури, але, вочевидь, знайшов собі нове місце роботи за протекції Б. Андріїва. Те, що останні 5 років функціональним обов’язком Шимона було якраз розслідування справ, заведених обласною прокуратурою відносно Б. Андріїва і які тягнуться до сих пір, наглядно демонструє природу дружби між двома посадовцями міської ради.
Останнім, призначеним за квотою Андріїва, заступником є Вадим Борець. Екс-високопосадовець Дежприкордонслужби. Сайт “ОРД“, який спеціалізується на інсайдах стосовно правоохоронців, характеризує Борця як впливового корупціонера, який заробив не один мільйон на контрабанді товарів та сигарет через державний кордон України. Живе в с.Сторожниця, неподалік Б.Андріїва. Цікавим є факт кумівства В. Борця з відомим в Ужгороді Олегом Адамчуком, який ймовірно і посприяв призначенню Борця на посаду в міську раду.
Джерело: Cyka News
https://t.me/cykanews
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *