Закарпатські депутати «за» невідкладне зниження тарифів на голубе паливо для населення

Закарпатські депутати «за» невідкладне зниження тарифів на голубе паливо для населення

          На другій сесії облради VІІ скликання обранці ухвалили низку рішень про звернення до вищих органів державної влади з питань соціальної проблематики, благоустрою, життєзабезпечення краю тощо.

Серед них – до Прем’єр-міністра України  Арсенія Яценюка про рівень тарифів на природний газ для населення. У ньому зазначається: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, виступаючи на захист інтересів мешканців області, категорично проти рівня тарифів на природний газ для населення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 03.03.2015 № 583 та вважаємо, що вони штучно завищені, а будь-які так звані обґрунтування до них є штучними і підтасованими.

В умовах економічної кризи, девальвації національної валюти і масового зубожіння населення діючі тарифи на природний газ поставили людей на межу виживання. Це викликає постійні нарікання мешканців краю та численні звернення до органів місцевої влади, провокує зростання соціальної напруги.

Підвищення тарифів утричі вважаємо невиправданим. Очевидно, що

цього можна було б уникнути, якби влада взяла курс на економічно обґрунтовані тарифи на енергоносії. Незважаючи на численні звернення до Уряду щодо встановлення обґрунтованих тарифів на природний газ для населення та перегляду обсягів споживання природного газу на місяць протягом опалювального періоду, Уряд не зробив конкретних кроків для врегулювання порушених питань і на сьогодні обмежується винятково популістськими заявами, з яких жодна не реалізована.

станко костелеба  Підтверджують сказане вище не лише акції протесту громадян, а й суттєве зниження рівня розрахунків населення за спожитий природний газ, що пояснюється низьким рівнем платоспроможності жителів краю, у більшості з яких щомісячна плата за газ в опалювальний період забирає чи не половину, а то й більше, сімейного бюджету.

Встановлений відповідною постановою НКРЕ пільговий обсяг споживання природного газу на місяць (200 м3) протягом опалювального періоду не забезпечуватиме належного рівня опалення осель громадян. Вони будуть вимушені перевищувати вказаний обсяг, насамперед у приватних будинках, та сплачувати за перевищення обсягу вже за ціною 7,188 грн за      1 м3, що негативно позначиться на фінансовому становищі громадян та значно погіршить рівень їх життя».

На переконання депутатського корпусу, відмова від центрального теплопостачання і перехід на автономне, яке відбулося в єдиній області України, є по суті прогресивним кроком на шляху економії і енергозбереження енергоносіїв. Необхідно зазначити, що населенням області системно скорочується споживання природного газу. Тому винятково цинічними для закарпатців, особливо в опалювальний період, є пільговий обсяг споживання природного газу на місяць.

Важливим фактором є те, що відповідно до заяв Уряду імпортна вартість ціни на газ для України у наступному 2016 році буде знижена та  враховуючи вартість газу власного виробництва, тарифи для населення мають стати значно нижчими.

Запропонований Урядом механізм субсидіювання не здатен компенсувати витрати населенню. Слід визнати, що на сьогодні енергетичний сектор не виведено з тіні, не подолано корупцію у цій сфері.

З огляду на зазначене вище, захищаючи інтереси закарпатців, депутати Закарпатської облради просять:

  1. Негайно зупинити дію постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 03.03.2015 № 583.
  2. Терміново знизити встановлені тарифи на природний газ для населення до обґрунтованого рівня, який здатен витримати український споживач.
  3. Весь природний газ українського виробництва використовувати для забезпечення побутових потреб населення.
  4. Встановити річний обсяг споживання газу на оселю у межах 2500 м3.
  5. Подолати корупцію в енергетиці, мінімізувати вплив олігархічних груп на цю сферу.

Та вважають, що реалізація зазначених вимог дозволить уникнути зростання соціальної напруги та збурення серед людей, сприятиме підвищенню рівня життя населення.

Крім того, депутати застерігають, що у разі бездіяльності та ігнорування вимог громадян загострення соціальної напруги в суспільстві може сягнути небезпечного рівня, аж до соціального вибуху та застосування радикальних форм протесту.

Прес-служба Закарпатської облради

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *