Робітничі кадри на Закарпатті готуватимуть відповідно до потреб регіону

Петро Лазар,  директор департаменту фінансів облдержадміністрації прокоментував новації Державного бюджету на 2016 рік, які стосуються регіонів.
Найперше він підкреслив, що зарахування єдиного податку залишається у повному обсязі до бюджетів органів місцевого самоврядування. У проекті бюджету передбачалося, що податок розподілятиметься між державним, обласним рівнями та органами місцевого самоврядування.
Фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, за словами Петра Лазара, здійснюватиметься з державного бюджету.
Повернено розмежування видатків на охорону здоров’я за видами медичної допомоги до діючої системи. Первинна та вторинна (спеціалізована) медична допомога фінансуватиметься, як і раніше, з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. Вторинна та третинна (високоспеціалізована) і екстрена – з обласних бюджетів.
Суттєві зміни чекають на професійно-технічну освіту, яка фінансуватиметься із місцевих бюджетів. Мережа ПТНЗ, як пояснив Петро Лазар, яка розташована на території міст обласного значення, фінансуватиметься за рахунок бюджетів цих міст, інша мережа – з обласного. Є доручення Кабінету Міністрів забезпечити передачу професійно-технічних навчальних закладів з державної власності у комунальну, також мають бути вжиті певні заходи щодо модернізації мережі ПТНЗ з урахуванням їх укрупнення та здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону. При цьому введено заборону на закриття цих навчальних закладів протягом 2016 – 2018 років.
Прес-служба Закарпатської ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *