В Мукачеві відкрили виставку унікальних експонатів з історії освіти Закарпаття (фото)

В Мукачеві відкрили виставку унікальних експонатів з історії освіти Закарпаття (фото)

До дня працівників освіти в Науковій бібліотеці Мукачівського державного університету підготовлено виставку «Освіта Закарпаття», де представлено пам`ятки історії освіти Закарпаття початку ХХ ст. ще за часів Австро-Угорської імперії, Чехословаччини і до наших днів, серед яких: «Конституційна грамота Чехословацької республіки» (1924 р.), «Рахункова книжка для 2 і 3 школьного рока народних школ» (1928 р.), «Школьна хроніка» (1929 р.), рукописні конспекти лекцій, періодичні видання 20-40-х років минулого століття та інше.

Серед видань привертає увагу найдавніше в колекції навчальне видання «Лекції з педагогіки», що датується  1914 роком.

Не менш цікавою є колекція документів освіти тих часів: табелі успішності (тоді називалися свідоцтвами), класні журнали, залікові книги, річні звіти навчальних закладів освіти (годичный отчет), що показують шлях становлення та розвитку освіти на Закарпатті.

Архівні фото зустрічі випускників Державної Руської коедукаційної учительської семінарії м. Мукачева та творчі роботи студентів семінарії.

Зібрані експонати – це жива пам`ять про тих, хто працював на ниві освіти, відображення добрих справ творчої освітянської родини.

Щиро вдячні Василю Панкуличу за надані матеріали для виставки!

Марина Бабіля

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *