Мінкульт та ОДА просять звільнити директора краєзнавчого музею за деструктивні дії з ознаками українофобства

Мінкульт та ОДА просять звільнити директора краєзнавчого музею за деструктивні дії з ознаками українофобства

Закарпатська спілка ветеранів війни разом з волонтерами у зверненні від 20 квітня 2017 р. до Міністра культури України Є.Нищука, а 27 квітня – до очільника Закарпатської ОДА Г.Москаля, просить звільнити начальника управління культури Закарпатської ОДА Вікторію Фролову і директора Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького Василя Шебу через деструктивні дії з ознаками українофобства.

Їх протиправні антиукраїнські дії ставлять під загрозу збереження культурну спадщину Закарпаття та державну частину Музейного фонду України в цілому, направлені на руйнацію основ музейної роботи та стирання нашої з вами історії !
Йдеться про цілеспрямовані антиукраїнські наміри щодо масового скорочення в найбільшому на Закарпатті музеї, що розміщений на території Ужгородського замку, наукових відділів та ліквідацію історично важливих відділів для всієї країни «Меморіальний музей-кімната А.Волошина» та «Меморіальний комплекс «Красне поле», присвячені Герою України, Президенту Карпатської України Августину Волошину та борцям за українську свободу, що загинули на Красному Полі неподалік м. Хуст Закарпатської обл.

Основні акценти на які ми звернули увагу керівництва профільного міністерства та області: без жодного логічного обґрунтування із грубим порушенням законодавства в Музеї відбувається знищення науково-дослідних відділів, переслідування працівників-науковців, не забезпечуються належні умови для зберігання експонатів та меморіального комплексу «Красне поле», як наслідок руйнуються основи музейної роботи, що загрожує збереженню державної частини Музейного фонду України. Разом з тим вчиняються систематичні антиукраїнські спроби нівелювати культурні святині нашого краю, шляхом періодичного применшення статусу борців за його незалежність в XX столітті та Героя України А.Волошина.
Слід зазначити, що на особистому прийомі, 20.04.2017 р., перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко повідомила, що Примірний штатний розпис, затверджений Наказом Мінкульту №823 від 01.08.2012 р., на який посилається керівництво закарпатської облкультури та музею, як на єдине обґрунтування вищезазначеної реорганізації, є рекомендаційним і не може використовуватися на погіршення музейної роботи та всупереч існуючій кількості фондових зібрань, а тому найближчим часом будуть вжиті всі вичерпані заходи щодо перевірки цих ганебних фактів.
Станом на сьогодні, шляхом безпідставного затвердження з початку 2017 року вже 5-го штатного розпису, Відділ історії, який має близько 100 тис. експонатів, скорочено до сектору із 3-х науковців при рекомендаційній нормі Мінкульту в 20 чол., Відділ археології, який нараховує близько 30 тис. експонатів, до 2-х при необхідних 6 чол. Історично ж важливі для всієї країни відділи А.Волошина і “Красне поле”, не зважаючи на запевняння обласної влади, перетворені в один об’єднаний відділ “Історії Карпатської України…”, чим нівелювали їх суть остаточно.
В той же час створюється не передбачений нормами новий Відділ краєзнавства із 5 чоловік, із яких 3-є не є науковцями і не передбачені нормативними документами. Водночас, інший відділ, який також не передбачений законом в структурі Музею, очолює дружина директора Валентина Шеба. Зокрема, знайшлась посада і для невістки директора Маргарити Мощак, яка до того ж орендує на території замку понад 500 кв.м. близько 10 грн. за 1 кв.м (!!). При цьому фахових, але неугідних, наукових працівників вже почали добровільно-примусово скорочувати, керуючись наказом директора від 27.01.2017 р., який суперечить як закону, так і логіці. Тому в нас з’являється обґрунтоване відчуття, що в музеї сімейний підряд Шеби “зачищає” історичну пам’ять для нащадків від героїчного минулого наших земляків у прагненні до вільної країни.
Відтак, ми, від імені наших патріотичних організацій, просимо керівництво Мінкульту та Закарпатської області невідкладно провести службову перевірку, скасувати всі незаконні накази облкультури та Музею, відновити статус наукових відділів, що існував до цих псевдореформаторських деструктивних змін, в т.ч. окремих відділів «Меморіальний музей-кімната А.Волошина» і «Красне поле», зокрема, поставити питання відповідності займаній посаді начальника управління культури Закарпатської ОДА Вікторії Фролової та директора Закарпатського обласного краєзнавчого музею Василя Шеби.
З повагою, керівник Закарпатського осередку ГО „АЙДАР волонтерська допомога”
Віталій Грегор,
Голова правління Громадської спілки „Ліга ветеранів АТО та бойових дій Карпатська земля” Іван Удут


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.