Бейсбол – наймолодший вид спорту на Закарпатті

0_k__51412Махати бітою та бігти стометровку за маленьким м’ячиком – для ужгородців це вже не екзотика. Нині мешканці міста знають про бейсбол не тільки з американських фільмів та Вікіпедії – тут уже півроку пробують грати в нього. Наразі цей вид спорту – наймолодший у краї, і спостерігати за його розвитком надзвичайно цікаво. Минулого тижня його визнали офіційно – зареєстрували Федерацію бейсболу, софтболу та крикету. Наступні кроки обіцяють бути ще цікавішими.

«Кельти» проти «Вікінгів» 

Отже, 17 січня в Ужгородському міськрайонному управлінні юстиції зареєстрували громадську організацію «Закарпатська федерація бейсболу, софтболу та крикету». Тепер наймолодший обласний вид спорту має організацію, під патронатом якої можуть відбутися змагання. А чекати їх не так довго. Як розповів «Закарпатці» тренер із бейсболу Мирослав Гондорчин, уже в травні має пройти перший в історії краю чемпіонат області: «Наразі ми тільки тренуємося, але навесні чекаємо перші офіційні змагання». За його інформацією, в турнірі візьмуть участь дві команди. Одна з них – «Кельти». Це перший бейсбольний колектив області, який активно тренується, а складається  він із викладачів та студентів УжНУ. Як ми вже писали раніше, закарпатці вчаться грати в цю американську гру за допомогою підручників та Інтернету. Для суперництва з «Кельтами» створюють ще одну команду. Ймовірно, вона носитиме назву «Вікінги». Гратимуть за неї також студенти та інші краяни. А в майбутньому на основі цих двох колективів створять один, який уже влітку пробуватиме свої сили в Західному дивізіоні Першої ліги чемпіонату України. За словами М. Гондорчина, на 70% вони вже укомплектовані для таких змагань. І це не єдина команда, яка гратиме на такому рівні – у планах федерації створення жіночого закарпатського колективу.

За прикладом «Лісорубів» 

Між іншим, із настанням зими місцеві бейсболісти переселилися … в зал. Загалом тренуються спортсмени завдяки керівництву УжНУ, за що щиро вдячні: заняття проходять або на «Буревіснику», або в спортзалі ЗОШ №4. А ось інвентар купують самі бейсболісти. Вони кажуть, що необхідні біти, шоломи та м’ячі купують через друзів зі США або інтернет-магазини. Для навчання та поширення бейсболу  в краї цього достатньо.

А вчитися є чому. Навіть у наших співвітчизників. У бейсбол в Україні грають із 1986 року. Українські команди впевнено виглядали ще в радянському чемпіонаті, а декілька гравців брали участь у виступах збірної Радянського Союзу. У 2007 -му бейсболісти й тренери Кіровоградської команди представляли нашу країну на Європейській першості в Польщі, де здобули 1 місце. Переможці отримали путівку до світової першості, яка відбувалася в Детройті (США).

Словом, ужгородцям є куди розвиватися і з кого брати приклад. Хоча б для реклами власного міста. Хтозна, можливо, вони повторять успіх ужгородських «Лісорубів» – команди з американського футболу, яка стала чемпіоном України. До них, між іншим, на початку теж скептично ставилися…

Дмитро ГОНЧАР, “Закарпатська правда”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *