Categories Новини

Здаєш свою власну квартиру в оренду – плати податок

До податкової інспекції м.Ужгорода останнім часом почастішали звернення та телефонні дзвінки місцевих мешканців стосовно здачі в оренду власних квартир студентам та громадян, сплати податків з одержаних доходів та необхідності реєстрації фізичною особою – приватним підприємцем.

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м.Ужгороді Ганна Маляр прокоментувала норми податкового законодавства…
Відповідно до ст.319 та ст.320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.
Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здіснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п.170.1 ст.170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755- VI без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем.
Довідково: в поточному році згідно діючого законодавства 34 громадяни Ужгорода задекларували доходи від здачі в аренду власного нерухомого майна на суму 3544,6 тис.грн, від чого міська казна поповнилась на 223,8 тис.грн. податку на доходи з фізичних осіб.

ДПІ у м.Ужгороді

 

 

 

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *