Завдяки переселенцям Закарпаття стало лідером ІТ-галузі України

Завдяки переселенцям Закарпаття стало лідером ІТ-галузі України
Longread про Закарпатський ІТ-кластер, якого не існувало, а у створення та успіх його вірили лише ми.
Рятувати цю галузь та не дати окупантам знищити потенціал цієї галузі України – саме це було нашою місією. За даними асоціації IT Ukraine, за І квартал 2022 року експортна індустрія інформаційних технологій забезпечила рекордні $2 млрд надходжень. За аналогічний період минулого року сума становила $1,44 млрд.
Тож завдання зберегти цей ресурс для підтримки наших ЗСУ було беззаперечним і ми отримали підтримку держави.
У перші дні повномасштабного наступу ми не знали, як далеко просунеться ворог, тому розробляли протоколи майже для всього, що фізично могли прийняти на Закарпатті.
Попри всю критику, скепсис та неймовірні складнощі у нашому регіоні офіційно утворена та зареєстрована громадська спілка «Закарпатський кластер інформаційних технологій» IT Cluster Transcarpathia, яка ефективно функціонує та розвивається. За це величезна подяка лідеру осередку Жанна Капіца.
💻 Сьогодні на Закарпатті ІТ-кластер об’єднав близько 50 компаній-резидентів та 70 ФОПів. Зараз розглядають ще майже 80 заявок на резидентство від компаній та ще 300 – від ФОПів.
Айтівці релокують бізнес здебільшого в Ужгород, Мукачево, Берегово, Хуст, Тячів. Але переїжджають і в села по всій області, адже переважно вони працюють віддалено.
Ми послідовно йшли до реалізації взятих на себе надважких зобов’язань і можемо звітувати про успішні кейси з бронювання представників цієї сфери. Уже отримали підтвердження на 50 IT-фахівців. Подали наступний пакет, до якого увійшли 67 осіб. У режимі 24/7 опрацьовуємо заявки.
☝🏻 Багато це чи мало — питання дискусійне. Однак для Закарпаття це безпрецедентний успіх та результат кропіткої роботи великої команди.
Мабуть, це і є відповідь усім критикам та скептикам на усіх рівнях. Ми продовжуємо нашу роботу для перемоги над окупантом.
Дякуємо усім, хто вірив у нас увесь цей час.
Стоїмо разом, плече до плеча!
🇺🇦 Ми переможемо, ми – на своїй землі!
Слава Україні!
Героям слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *