Майбутній хімік, студент-відмінник, громадський декан, цікавий співрозмовник і просто веселий хлопець – Коля Кут – розповів нам, як це бути громадський деканом хімічного факультету.
• Миколо, ти вже 4 роки навчаєшся на хімічному факультеті. Чому обрав саме цей підрозділ?
– Вступив я на хімічний факультет тому, що любив і знав хімію ще в школі. Мені цікаво було продовжити вивчати її, але вже на більш детальному рівні.
• Не шкодуєш, що зробив такий вибір?
– Звісно, ні, мені подобається навчання на хімічному факультеті. Тут цікаво: ти проводиш різні досліди, експерименти, відкриваєш нові речовини. Та й група наша мені подобається, адже мене оточують лише дівчата, я один «мужчина» у нашому маленькому колективі (усміхається).
• А коли і як ти став громадським деканом?
– Громадським деканом я став ще на третьому курсі. Перед Новим роком відбулося відкрите голосування на цю посаду, я подав свою кандидатуру і переміг! Відтоді я – громадський декан; шкода, що вже недовго, бо незабаром треба буде обирати нового, молодшого.
• Що входить у твої обов’язки?
– Якщо у когось із студентів виникають якісь питання, прохання чи побажання, то вони звертаються до мене, а я вже повідомляю про це викладачів або декана. Також у мої обов’язки входить організація днів першокурсника, хіміка, участь у різних вікторинах, акціях, конкурсах тощо.
• Чи важко бути громадським деканом? Як на тебе, які переваги та недоліки має ця посада?
– Ні, це не важко, мені подобається. Які переваги? Ну, я постійно зайнятий, і мені це до вподоби, бо я люблю працювати. Крім того, ця посада дає можливість ближче познайомитися з викладачами, завести багато нових знайомств із цікавими людьми, та й просто допомагати іншим студентам у процесі навчання. А мінусів я не бачу, мене все влаштовує.
• На твою думку, що потрібно для того, аби стати громадським деканом?
– Треба наполегливо працювати, бажано добре вчитися, та й взагалі відповідально ставитися до всього, що ти робиш. Це помічають і викладачі, і студенти на факультеті. Принаймні саме так було у мене, адже я спочатку відповідав за спортивну роботу на хімічному, брав участь в організації різноманітних заходів тощо, а потім це належно оцінили і обрали мене на цю посаду.
• Ти вже майже п’ятикурсник. Чим плануєш займатися після закінчення університету?
– Гадаю, що вступатиму до аспірантури, а там далі видно буде.
• Тоді успіхів тобі і дякую за розмову!
– І я дякую!