Закарпатці стали частіше хворіти на туберкульоз (відео)

Проблеми профілактики, діагностики  та лікування туберкульозу обговорювали в Ужгороді під час розширеного засідання профільної асоціації районні та дитячі фтизіатри, керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Генеральний директор ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип зауважив, що вперше  за багато років захворюваність на туберкульоз в нашій області перевищила загальноукраїнський показник. Серед виявлених хворих понад 80 %  – представники соціально-незахищених верст населення. Разом з тим, відзначалось що ефективність лікування туберкульозу в області достатньо висока, адже фтизіатричні заклади чи не єдині які не мають  проблем із медикаментозним забезпеченням

На необхідність дотримання розмежування під час проходження лікування пацієнтів в стаціонарі з різними формами туберкульозу звернув увагу заступник головного лікаря Йосип Сарваш. Особлива увага медиків була акцентована на проблемі зростання захворюваності у дітей. І причина не тільки у тимчасовій відсутності вакцини БЦЖ , але й у нехтуванні проведення туберкулінодіагностики  – пробами Манту. Обласний дитячий фтизіатр Катерина Дебрецені  зазначила що кожні третя дитина, яка захворіла, вже має резистентний туберкульоз.

Лікарі-фтизіатри звернули увагу колег-сімейних лікарів на те, що саме профілактика, щеплення та своєчасне обстеження є найдієвішим  засобом попередження туберкульозу. А проведення проби Манту є безальтернативним способом виявлення її на початкових стадіях. Відтак і зупинення небезпечного захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.