Закарпатських прокурорів вчили співпраці зі ЗМІ

Сьогодні, 25 жовтня, на базі Хустської міжрайонної прокуратури, відбувся навчально-методичний семінар прокурорів міст, районів та прирівняних до них прокурорів, на якому розглянуто шляхи підвищення ефективності роботи з реалізації принципу гласності у діяльності органів прокуратури.

прокурори палець

Відкрив семінар-нараду прокурор області Володимир Корбань. Звертаючись до присутніх, він зауважив, що сучасний стан інформаційного простору вимагає від органів прокуратури застосування нових форм співпраці з засобами масової інформації та нових методів висвітлення у мас-медіа реальних результатів прокурорсько-слідчої роботи. Принципову оцінку роботи з реалізації принципу гласності в роботі органів прокуратури нещодавно дано Генеральним прокурором України Віктором Пшонкою.
Саме він поставив вимогу кардинально змінити підхід, зламати стереотипи, які заважають висвітленню реальних результатів роботи відомства, а також формувати позитивний імідж прокуратури, надаючи громадськості фахову, об’єктивну і повну інформацію.
Метою взаємодії органів прокуратури із ЗМІ є досягнення певного результату шляхом використання потенціалу кожної зі сторін. Адже комунікаційний процес – двосторонній. Тому, прокуратурою області щоденно проводиться моніторинг публікацій і виступів у ЗМІ, які стосуються діяльності органів прокуратури, інших правоохоронних органів, містять повідомлення про злочини чи правопорушення.
Матеріали моніторингу часто стають підставою для вжиття заходів прокурорського реагування. Окремо відстежуються і узагальнюються публікації негативного змісту з метою роз’яснення позиції прокуратури, реагування на перекручені і недостовірні факти», – йшлося у виступі прокурора області.
Про забезпечення якісно нового рівня роботи з висвітлення результатів роботи органів прокуратури у світлі вимог Генеральної прокуратури України розповіла учасникам семінару прес-секретар прокурора області Вікторія Попович. Зокрема, вона зупинилася на організаційних змінах, запроваджених у цій роботі Генеральним прокурором України, а також на практичних аспектах застосування нових форм співпраці прокурорів із регіональними та центральними мас-медіа.
Про роль засобів масової інформації у формуванні іміджу прокуратури у своєму виступі доповіла присутнім журналіст прокуратури Закарпатської області Марина Безега.
 Взяли участь у семінарі і виступили представники регіональних ЗМІ.
 Редактор Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії Тиса Ірина Гармасі наголосила, що співпраця з прокуратурою останнім часом істотно активізувалася. Віднедавна зустрічі журналістів електронних ЗМІ з працівниками органів прокуратури стали дієвішими та інформаційно насиченішими. Водночас глядачам цікаво було би почути від самих прокурорів подробиці реформування системи прокуратури України, тому ЗОДТРК запрошуватиме прокурорів до участі в правових передачах та дискусіях.
Редактор інформаційного відділу обласної газети Оксана Штефаньо зауважила, що читачі зацікавлені в інформації, яка надходить від прокуратури, адже ця інформація завжди виважена та заслуговує на довіру – й коментувати події, які відбуваються в регіоні, обов’язково повинні представники міськрайорганів прокуратури. Саме таким чином підвищуватиметься рівень довіри населення до наглядового органу краю.
На семінарі також продемонстровано відеосюжети центральних телеканалів – негативні приклади коментарів, обговорено допущені помилки, які призводять до непрофесійності під час надання коментарів.
Обмінявшись думками, учасник семінару погодилися, що такі зустрічі є важливими та необхідними для усіх, адже вони сприяють порозумінню й діловій співпраці працівників органів прокуратури та засобів масової інформації, що в свою чергу забезпечує поінформованість громадськості про ту важливу роль, яку виконує прокуратура у суспільстві.
 Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.