Закарпатські угорці роблять усе для перемоги України, — Йосип Резеш

В інтерв’ю «Межі»  очільник прикордонних органів самоврядування Закарпаття Йосип Резеш чітко розставив акценти щодо відношення закарпатських угорців до російської агресії.


«Ми, українські угорці, які проживають на території Закарпаття, всі позиціонуємо себе громадянами України. Ми всі так само переживаємо за долю нашої держави, як і будь-який інший громадянин. Інше питання, що багато хто тепер, на жаль, асоціює нас, угорців, із позицією офіційної Угорщини чи уряду Угорщини. Я б переконливо просив усіх: давайте відрізняти позицію керівництва Угорщини від почуттів і реального життя угорців, які мешкають тут, в Україні, і роблять усе для перемоги нашої держави», — закликав Йосип Резеш.

За словами Резеша, раніше у Закарпатських угорців були зауваження щодо законодавчого регулювання прав національних меншин в Україні. З початком великої війни це відійшло на другий план.

«Всі партії, які представлені в обласній раді (Закарпаття — ред.), як тільки почалася війна, заявили, що у нас тепер єдина партія — це партія України. Ми всі працюємо на перемогу й на розвиток. Зараз живемо в державі, яка воює, і треба ставати на захист своєї країни. Мобілізація відбувається незалежно від етнічного походження. Багато наших братів-закарпатців, українських угорців, дійсно воюють на фронті. Багато тих, хто робить усе, щоб наблизити нашу перемогу в тилу: організовують гуманітарні вантажі, допомагають внутрішнім переселенцям, громадам на прифронтовій території нашої держави», — розповідає Йосип Резеш.

Джерело

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *