Закарпатські краєзнавці відначать 100-річчя першої світової війни

федака сВ Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Йшлося про події, які планує Спілка до відзначення чималої кількості історичних та культурницьких дат, що припадають на друге півріччя 2014 р. А також про діяльність спеціалізованого сайту організації.

Сергій Федака, професор, прес-секретар Спілки, зауважив, що 2014 рік надзвичайно багатий на ювілеї. Про всі події обласні краєзнавці повідомляють через спеціалізований сайт обласної спілки zaknssku.com.ua. «Цими днями виповнюється рівно рік з початку запуску нашого сайту, який на думку фахівців досить успішно працює,- каже Сергій Федака, – На сайті 6 розділів, це і інформація про керівництво спілки, новини, нариси про нацспілку, публікації, події тощо».
Михайло Делеган, Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України зауважив, що спілка не пропустила жодного вагомого явища чи події, щоб відобразити його в інформаційному просторі. «На сьогодні наш сайт посів гідне місце і має значний вплив на становище у державі. Усі основні події відображені на сайті. Фаховий журнал краєзнавчої всеукраїнської спілки відзначив роботу, яку проводять закарпатці і зокрема по наповненню інформаційного простору», – каже Михайло Делеган. Із 12 творчих організацій, зареєстрованих на Закарпатті, тільки 3 мають власні сайти, серед яких, робота краєзнавців найбільш помітна. Він також зазначив, що місцеві краєзнавці звернулися до віце-прем’єра О. Сича щодо збереження структури архівних установ України, адже попередньо була пропозиція про ліквідацію системи архівних служб, а це, за словами Михайла Делегана,  ще одна загроза державності.
Сергій Федака також зауважив, що закарпатська спілка планує розробити логотип організації, а також запровадити на сайті розділ з інформацією про кожне з 11 міст Закарпатті, для тих, хто цікавиться краєм та цікавинками місцевості.
Щодо найближчих дат, які планують відзначити закарпатські краєзнавці, то це річниця першої світової війни, яка почалася з 28 червня, коли в Сараєві був убитий ерцгерцог Франц Фердинанд, спадкоємець австро-угорського престолу. «Рівно через місяць після цього Австро-Угорщина оголосила війну Сербії. Наступного дня Росія виступила за Сербію, 1 серпня Німеччина оголосила війну Росії. Цього рок у- 100-річний ювілей тих трагічних переломних подій, які змінили обличчя Європи, долю України та Закарпаття, – каже Сергій Федака.- Друга визначна дата – 28 жовтня –  70 років від завершення бойових дій на території України під час Другої світової війни, вигнання гітлерівців.  10 років ця дата відзначається як офіційна день визволення України від німецько-фашитських загарбників».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *