Закарпатські чиновники використовують задля політичного піару державні програми та кошти

Закарпатські чиновники використовують задля політичного піару державні програми та кошти

Інформацію про робочі здобутки та реалізовані проєкти на займаних посадах окремих кандидатів у депутати місцевих рад на Закарпатті використовують задля піару у межах передвиборної кампанії. Зокрема, на сторінці «СН – Рахів» повідомили, що за сприяння голови Рахівської районної державної адміністрації, кандидата на посаду голови Рахівської громади Віктора Медвідя подарували сироті квартиру. Такі випадки зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області шляхом моніторингу відкритих джерел.

На сторінці кандидата в депутати Хустської міської ради Романа Щербана від партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» та начальника Хустського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства 14 жовтня з’явився допис, в якому він просить підтримати на місцевих виборах партію, від якої він висувається та безпосередньо його. У дописі додається, що «начальник водоканалу + депутат Хустської міськради – це ще один крок до цілодобового водопостачання, це ще одна можливість залучити додаткові кошти на розвиток водоканалу».

13 жовтня на сторінці партії «Батьківщина Тячів» опублікували допис про те, що спортсменці-біатлоністці Анастасії Меркушин подарували квартиру від Закарпатської регіональної федерації біатлону. Як йдеться в дописі, квартира була подарована спільно від Федерації біатлону України та Закарпатської регіональної федерації біатлону. «Ключі від квартири спортсменці урочисто вручив президент Закарпатської регіональної федерації біатлону – Василь Крулько. У дописі додається, що у президію Закарпатської регіональної федерації біатлону увійшов Петро Голубка, а президентом федерації обрали Василя Крулька, які обоє є кандидатами в депутати облради від партії ВО «Батьківщина». У дописі додають, що під час передачі ключів від квартири був присутній і міський голова Хуста, кандидат-самовисуванець на цю ж посаду Володимир Кащук. Схожий допис про подарунок цієї ж квартири Анастасії Меркушин з’явився 10 жовтня на сторінці «Батьківщина Хустщини».

На сторінці партії «Команда Андрія Балоги» 6 жовтня опублікували допис про те, що вдалося зробити за останні 5 років чинному міському голові Мукачева Андрію Балозі, кандидату на цю ж посаду від партії «Команда Андрія Балоги». У дописі йдеться, що «за 5 років команді Андрія Балоги вдалося зробити Мукачево кращим — комфортним, чистим, затишним та красивим. Про це переконливо свідчать результати роботи, що представив у звіті Андрій Балога – міський голова Мукачева». До допису прикріпили файли із інформацією про відремонтовані у місті об’єкти, капітальний ремонт різних будівель тощо, які, ймовірно, зроблені за кошти міського бюджету.

На фейсбук-сторінці «СН – Рахів» розмістили допис з інформацією про те, що «за сприяння голови Рахівської районної державної адміністрації, кандидата на посаду голови Рахівської громади Віктора Медвідя, та начальниці управління соціального захисту населення, кандидатки в депутати обласної ради Наталії Кобаси, 24 вересня вручили ключі від власної однокімнатної квартири в центрі Рахова сироті Миколі Мандзюку». Повідомлення про передачу житла розмістили і на сайті Рахівської РДА, однак – без згадки партії «Слуга народу».

«У факті, що робочі здобутки використовуються як передвиборна агітація, є ознаки порушення принципу рівних прав і можливостей, який прописаний у Виборчому кодексі. Закликаємо кандидатів розмежувати свою діяльність за основним місцем роботи та як суб’єктів виборчого процесу», – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
e-mail: zakarpattya@opora.org.ua
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *