У Виноградові не відбувся “дембельський” земельний дерибан (відео)

У Виноградові не відбувся “дембельський” земельний дерибан (відео)

Хочу розповісти про одну з перших перемог громади Виноградова над режимом міського голови Степана Бочкая.

Сьогодні, на останній сесії міської ради сьомого скликання – не відбувся анонсований в кулуарах земельний дерибан. Окрім того, минулого тижня земельна комісія вперше засідала без порушення частини 4 статті 3 Закону “Про доступ до публічної інформації”.
Тому, у нас є підстави говорити, що саме гра на випередження, надання розголосу та відчайдушність в ситуаціях коли закон не працює, дозволили запобігти непрямому підкупу виборців через роздачу кількасот земельних ділянок взамін на голос за чинного мера та кандидатів зі списку сателіта “Рідне Закарпаття”.
Чи був такий ризик? Так. З двох причин.
По-перше, прецедент роздачі кількасот земельних ділянок загальною площею 72 га мав місце 26 грудня 2019 року. Тоді на сесію правкою винесли список із 244 осіб, котрі мали отримати землю. Раніше цей список не був серед оприлюднений як проект рішення і, окрім того, не виносився на розгляд земельної комісії. Серед людей, котрі мали тоді отримати землю були цілі родини, наближених до депутатів місцевих рад; родичі, друзі й однодумці депутатів, лояльних до нардепа Владіслава Поляка; “піджаки” місцевих депутатів і самі депутати. Проте серед тих, хто мав отримати землю, не було виноградівців, котрі стояли в черзі на ділянку. Дехто до 20-ти років.
Громадський розголос не дав депутатам затвердити рішення для цих списків. Його прийняли лише у квітні, коли список доповнили ще понад 200 чоловік, котрі стояли в черзі.
По-друге, засідання земельної комісії, як і усіх інших постійних комісій міської ради, проводиться без анонсування засідання та в закритому режимі. Це порушення вже згаданого Закону “Про доступ до публічної інформації”. Не думаю, що цього не знають у міській раді. Проте, чомусь роблять офіційні заяви з цього приводу, котрі в контексті Закону є брехнею.
Перемога над режимом Бочкая сталася в останній тиждень його каденції. Але, за будь-яких сценаріїв наступного тижня, виноградівці вже точно знають, як не має бути. Особливо, що постійні комісії міської ради (чи ради ОТГ) мають працювати у відкритому режимі. І будуть. За інакшого сценарію – рішення сесій можуть (і будуть) оскаржуватись у суді.
Олена Мудра

Опубліковано Оленою Мудрою Вівторок, 20 жовтня 2020 р.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *