Закарпатська “Свобода” відзначила День Незалежності шаховим турніром

OLYMPUS DIGITAL CAMERA24 серпня 2013 року в Ужгороді та більшості районних центрах Закарпаття відбулися культурні програми, спортивні та просвітницькі акції до Дня Незалежности України, в яких активісти Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” взяли участь та які пройшли при їх організаційній та спонсорській підтримці. В обласному центрі на площі Театральній сонячна погода зібрала на свято державности численну організовану громадськість. Вшанування 22-річчя Незалежности України засвідчило зростання громадянської свідомости у порівняні з минулими роками.
Обласний Ужгород за активної участі громадських активістів та членів опозиційних партій відзначився конкурсами вишиванки “З бабусиної скрині” та української пісні “Моя родина — Україна!”, в яких свободівці взяли активну участь як в організації, так проведенні. Голова Рахівської районної організації Микола Косівський як учасник квартету “Горяни” при районній лікарні був учасником концертної програми до свята Незалежности України у районному Будинку культури.
У місті Тячеві націоналісти поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку та провели народне віче. В  Мукачевому та Сваляві свбодівці працювали в наметах з просвітницькими матеріалами, вітаючи містян із святом державности, у Виноградові —  в центрі міста роздавали газету “Свобода”.
У Береговому під егідою “Свободи” відбувся шаховий турнір, переможці якого були нагороджені грамотами і призами Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”. Як повідомив організатор шахового турніру Федір Савчур, голова Берегівської районної організації ВО “Свобода”, в змаганні по швейцарській системі в 7 турів взяли участь 14 шахістів всіх вікових категорій від 6 до 70 років. Переможцем турніру з результатом 6 очок  став 12-річний берегівець Андрій Іхак, на другому місці – Калман Манлі з Мужієва (5,5 очок), на третьому – тренер переможця  – Степан Буній (4,5 очок). Серед школярів кращими стали Максим Русин та Олександр Колодєєв, серед ветеранів – Юрій Кенийз та найстарший учасник – Михайло Лемак. Від голови Закарпатської “Свободи” Олега Куцина їм вручили патріоичні видання “Карпатська Україна” Володимира Бірчака, “Стилос проти стилетів. Карпатска Україна у журналі “Пробоєм” (1934-1943), “…І той вогонь, що не згаса… Маланюкознавчі студії” Тараса Салиги.
На Іршавщині члени районної організації ВО “Свобода” напередодні підняли Державний прапор над пам’ятним знаком  “Воїнам, полеглим за незалежність України” в Іршаві. Разом з тим, націоналісти подбали про виготовлення Державного символу Тризуба і встановили його над прапором. “Ми прагнемо, щоб люди не забували про такі свята, як день Державного прапора та День Незалежности України. Особливо про тих українців, які у різні періоди нацонально-визвольної боротьби віддали за Українську Незалежність своє життя”.  — Зазначив під час встановлення Тризуба голова Іршавських свободівців Михайло Мочан.
Не зважаючи на складні процеси державотворення, з року-в-рік свято Незалежности України на Закарпаті набуває вагомішого змісту. “В українців зростає громдянська свідомість і до цього процесу, однозначно, також причетна Закарпатська “Свобода”. Націоналісти прийшли в політику, аби долучитися до державотворчих процесів, влада для нас — інструмент будівництва держави. Ми постійно працюємо над вдосконаленням, щоб мати потужний вплив на повернення України в лоно європейських держав”. — Так підсумував вшанування 22-річчя Неалежности України очільник Закаратської “Свободи” Олег Куцин.
свобода2НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.