Закарпатська прокуратура повідомила, скількох осіб покарали за колабораціоналізм

Закарпатська прокуратура повідомила, скількох осіб покарали за колабораціоналізм

З 24 лютого 2022 року на Закарпатті до суду скеровано 6 обвинувальних актів щодо осіб, дії яких містили ознаки колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України). Встановлено факти, коли обвинувачені публічно заперечували здійснення збройної агресії рф проти України чи підтримували дії ворога, або ж здійснювали інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором.

Перший вирок за колабораціонізм на Закарпатті отримав мешканець Берегова. У суді прокурор Берегівської окружної прокуратури довів вину чоловіка, надавши підтвердження, що закарпатець через заборонену в державі соцмережу поширював дописи, спрямовані на заперечення здійснення збройної агресії, та публічно закликав до підтримки рішень та дій російської федерації. Чоловік визнав вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку (ч. 1 ст. 111-1 ККУ) та отримав покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи з надання публічних послуг протягом 10 років.

У поточному місяці провадження щодо колабораційної діяльності до суду скерувала і Ужгородська окружна прокуратура. На лаві підсудних опинився мешканець Ужгородського району. Він, як встановлено в ході дізнання, відкрито демонстрував заклики на підтримку дій військових держави-агресора, поширював контент із зображеннями символіки, яку використовують військові рф. Розгляд провадження здійснює Ужгородський міськрайонний суд.

У Воловці ж обвинуваченого у колабораціонізмі громадянина правоохоронці викрили і на незаконному придбанні та зберіганні патронів і бойової гвинтівки. До того ж встановили, що в травні цього року, знаходячись у публічному місці, закликав громадяни до підтримки рішень та дій російської федерації. Провадження перебуває на розгляді Воловецького районного суду, публічне обвинувачення підтримує Воловецький відділ Мукачівської окружної прокуратури, – повідомили в пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *