Захарченко продовжує контролювати закарпатське золото

захарченкоТри з семи спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів досі перебувають у компаній, пов’язаних з колишнім міністром МВС Віталієм Захарченко.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала журналістка DeutscheWelle Катерина Каплюк.

Як вона зазначає, зараз в Україні видано лише 7 спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів.

“Три дозволи, дія яких призупинена, але вони ще не скасовані, належать пов’язаним з Захарченко компаніям”, – підкреслює журналістка.

Два дозволи на Мужіївське та Берегівське родовища отримала раніше “Карпатська рудна компанія”.

Третій дозвіл – на вивчення Квасівського рудного поля – було видано “Західної геолого-розвідувальній компанії”. Її директором і одним із кінцевих власників є Валерій Бредихин – партнер Віталія Захарченка, якого також називають правою рукою екс-міністра.

Квасівська рудне поле є найменш вивченим у Берегівському рудному районі і промисловий видобуток там не проводиться. Відомо, що перспективною для робіт є площа до 2,5 кв км.

ТОВ “Західна геолого-розвідувальна компанія” отримала спеціальний дозвіл на користування надрами у 2012 році, термін дії – до 16 березня 2017 року.

У березні 2014 року, співробітниками СБУ була проведена позапланова перевірка компанії, в ході якої були виявлені порушення умов користування надрами, йдеться у відповіді Держслужби геології та надр України на запит журналістки.

У документі зазначається, що Держгеонадрами України 16 жовтня 2014 року подано позовну заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами “Західної геолого-розвідувальної компанії”, але станом на 28 вересня 2015 року рішення Закарпатського окружного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами не ухвалено.

В даний момент спеціальний дозвіл на користування надрами призупинено, але він досі перебуває у “Західної геолого-розвідувальної компанії”.

Крапку в цій справі може поставити наступне засідання суду, яке відбудеться наприкінці листопада, повідомляє Каплюк.

Згідно із відповіддю на запит так само стало відомо, що ТОВ “Західна геолого-розвідувальна компанія” подала до Держгеонадр України заяву з доданими до неї документами щодо переоформлення спеціального дозволу на користування надрами.

Як сказано у відповіді, “у разі надходження заяви з відповідним пакетом документів у повному обсязі Держгеонадра України розглянуть її відповідно до вимог чинного законодавства”.

Згідно з даними ЄДР, на даний момент “Західною геолого-розвідувальною компанією” як і раніше володіє Валерій Бредихин.

Віталій Захарченко та Бредихін є співвласниками торгових марок “Трибушани” і “CarboKarp”, які займаються продукцією з мармурової крихти. Крім того, разом з дружиною глави МВС – Людмилою Захарченко – Бредихін був партнером у фірмах “Линкруст” і “Гірничорудні технології”.

Економічна правда

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Захарченко продовжує контролювати закарпатське золото”

  1. Захарченку помог приватизировать Мужиевский золторудник бывший директор аферист Гоблик Володя, который всю своюжизнь от комсомола до ленинской партии лизал зад каждой власти, каждой политической формации, который при Ледиде и Януковиче возглавлял економическое управление, и был с позором изгнан с ОГА,короче старая коммунистическая мразь готова продать мать родную ради карьеры и денег. В этой афере с Мужиевским золотоносным предприятием замешаны высшие чины власти бандита Януковича.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *